PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

130 pracowników i 38 mln złotych inwestycji. Znamy szczegóły polskiej inwestycji Ubera

  • Autor: Propertynews.pl
  • 10 gru 2015 07:51

130 pracowników i 38 mln złotych inwestycji. Znamy szczegóły polskiej inwestycji Ubera Fot. Fotolia

Uber inwestuje w Polsce 38 milionów złotych i tworzy ponad 140 miejsc pracy dla specjalistów. Pierwsze regionalne Center of Excellence powstanie w Krakowie

REKLAMA

Uber inwestuje w Polsce 38 milionów złotych (9 milionów euro), tworząc pierwsze Center of Excellence w Europie Środkowej. Pierwsze osoby rozpoczną pracę w Centrum już w styczniu przyszłego roku. Docelowo, znajdzie tam zatrudnienie ponad 140 specjalistów, którzy będą wspierać działania operacyjne Ubera w regionie.

Uber, twórca alternatywy transportowej dostępnej za pośrednictwem jednego kliknięcia w aplikacji mobilnej, już teraz szuka pracowników do krakowskiego centrum. Informacje na temat ofert można znaleźć na stronie firmy. Poszukiwane są między innymi osoby znające języki obce. Firma uzgodniła wynajem przestrzeni położonej w Browarze Lubicz w centrum Krakowa.

Center of Excellence w Krakowie to pierwsza tego typu inwestycja w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, a druga po irlandzkim Limerick na Starym Kontynencie. Centrum będzie ważnym punktem operacyjnym w regionie, a jego zadaniem będzie zapewnienie wysokiej jakości usług dla społeczności użytkowników i kierowców korzystających z aplikacji w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

W Polsce Uber wszedł na rynek 16 miesięcy temu i jest już dostępny w Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu i Poznaniu. Aplikacja została dobrze przyjęta przez polskich użytkowników – zgodnie z danymi IPSOS 95 proc. z nich jest zadowolonych z korzystania z usługi. Uber oferuje różne produkty w 361 miastach w 67 krajach na całym świecie, a każdego dnia użytkownicy wykonują prawie 3 miliony przejazdów zamówionych przez aplikację.

Inwestycja w pierwsze Center of Excellence w Europie Środkowej otrzymała wsparcie Biura Radcy Handlowego Ambasady Amerykańskiej w Polsce, Amerykańskiej Izby Handlowej, natomiast Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych zapewniła firmie konsultacje i doradztwo inwestycyjne. O inwestycji wypowiedzieli się też pozytywnie przedstawiciele lokalnego biznesu, m.in. Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie.

- Polska to kraj, w którym mieszka wiele wykształconych i utalentowanych osób, dlatego łatwo było nam podjąć decyzję o otwarciu nowego Center of Excellence właśnie w Krakowie. Jednocześnie, między innymi dzięki otwartości na firmy o charakterze innowacyjnym i technologicznym, Polska jest dla nas rynkiem strategicznym. Możliwość inwestowania w miastach, w których działamy, pozwala nam pozytywnie wpływać na sytuację ekonomiczną jeszcze większej liczby osób - komentuje Jambu Palaniappan, dyrektor regionalny Ubera w EMEA.

- Dziś Uber dołącza do grona amerykańskich firm, które od ponad 25 lat pomagają Polsce budować jedną z najbardziej dynamicznych gospodarek w Europie. Amerykańskie firmy są pionierami inwestycji w Polsce i pozostają największymi międzynarodowymi inwestorami w tej części Europy. W ciągu ostatnich 25 lat amerykańskie firmy zainwestowały w Polsce ponad 30 miliardów dolarów i stworzyły ponad 200 tys. miejsc pracy. Mam nadzieję, że Uber jako firma technologiczna wniesie na lokalnym rynku wiedzę, która przyczyni się do rozwoju innowacji w Polsce - mówi Kenneth Duckworth, radca handlowy w Biurze Radcy Handlowego Ambasady USA w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • zadarmo 2015-12-10 21:44:36
    25zł na przejazd przy użyciu Uber – Kod: 5psefg1sue

    Wystarczy wejść w link, zarejestrować się, ściągnąć aplikacje z google play lub app store (UBER) i ma się 25zł za darmo do wykorzystania :)

    Lub od razu ściągnąć aplikacje UBER i w niej się zarejestrować i podać kod 5psefg1sue

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA