PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

18 firm wynajmie pomieszczenia w Parku Naukowo-Technologicznym

  • Autor: PAP
  • 19 mar 2015 18:08

18 firm podpisało już umowy na wynajem biur i laboratoriów w dwóch budynkach Parku Naukowo-Technologicznego, w których są inkubator przedsiębiorczości i część laboratoryjna. Budynek ma już pozwolenie na użytkowanie. Kosztował 14,6 mln zł.

REKLAMA

Park Naukowo-Technologiczny (PNT) w Opolu ma być miejscem współpracy biznesu i nauki. Dwa jego obiekty - inkubator przemysłowo-technologiczny oraz budynek laboratoryjno-doświadczalny mają już pozwolenia na użytkowanie - poinformował na zwołanej w czwartek konferencji prasowej prezes Parku prof. Jarosław Mamala. Podał również, że 18 firm już podpisało umowy na wynajem w Parku pomieszczeń biurowych lub laboratoryjnych. Są to m.in. firmy z branży IT, kosmetycznej czy promocji motoryzacji.

Mamala mówił, że powierzchnie biurowe w budynku inkubatora są już niemal w stu procentach zajęte. "Ale oczywiście zapraszamy każdego, kto ma dobry pomysł i kto chciałby rozwinąć swoją działalność u nas, na pewno coś dla niego znajdziemy" - mówił i tłumaczył w rozmowie z PAP, że Park ma możliwość np. przemodelowania pewnej części swojej powierzchni.

Obydwa oddane właśnie do użytku budynki mają po ok. 1,7 tys. metrów kw. powierzchni. Trzykondygnacyjny budynek inkubatora został przygotowany w dużej mierze pod potrzeby branży IT, branż usługowych związanych z informatyką, biur projektowych czy doradczych. Zainstalowano w nim np. szerokopasmowy internet, serwerownie, które mogą być udostępnione przedsiębiorcom. Jest w nim również kilkanaście biur o powierzchni od 16 do 90 metrów kwadratowych, salka konferencyjna, pomieszczenia socjalne. Wynajem najmniejszego z pomieszczeń to koszt 275 zł miesięcznie plus koszt mediów.

Budynek laboratoryjno-doświadczalny ma dwie kondygnacje. Znalazły się w nim m.in. cztery hale technologiczne o wysokości 9 m wyposażone w suwnice, pomieszczenia laboratoryjne i biurowe. Zainstalowano w nim również szerokopasmowy internet. Przeznaczony jest głównie dla firm działających w branży biotechnologicznej, branży chemii organicznej, motoryzacji, budownictwie czy energetyce. Jak wyjaśniał PAP prof. Mamala mogą się tam znaleźć np. laboratoria spożywcze, służące do prowadzenia badań pod kątem żywności. "Będzie tam np. specjalne pomieszczenie, w którym będzie można przechowywać i mrozić towary, aby sprawdzać ich jakość" - wymieniał Mamala.

Dodał, że w budynku tym zaaranżowano też laboratoria, na których wyposażeniu są np. woda zdemineralizowana czy gaz sprężony.

Obydwa budynki Parku - co podkreślano - są energooszczędne i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Ich budowa kosztowała 14,6 mln zł. Inwestycja ta została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego woj. opolskiego na lata 2007-2013 kwotą 6 mln zł.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA