PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

5 faktów o Polsce, o których warto pamiętać na MIPIM

  • Autor: Propertynews.pl
  • 05 mar 2015 13:59

5 faktów o Polsce, o których warto pamiętać na MIPIM

Jeden z europejskich deweloperów powiedział niedawno, że jeżeli chcesz rozwijać się w segmencie deweloperskim w Europie Środkowej, zawsze musisz pomyśleć o Polsce. Nie można się z nim nie zgodzić - mówi Monika Rajska-Wolińska, partner zarządzający Colliers International w Polsce.

REKLAMA

Już za kilka dni branża nieruchomości komercyjnych spotka się na targach MIPIM w Cannes. Zjadą się tam inwestorzy z całego świata. Warto być przygotowanym, gdy padnie pytanie: „Dlaczego Polska?". Oto pięć faktów, o których zdaniem Moniki Rajskiej-Wolińskiej warto wtedy pamiętać:

1. Stabilność i dobre oceny
Jesteśmy jednym z nielicznych państw, które świetnie poradziły sobie z globalną recesją. Dowody? Jak prognozował PAIiIZ, powołując się na dane Komisji Europejskiej, polska gospodarka miała wzrosnąć w 2014 roku o 3,2 proc. Tymczasem, wzrost był nawet wyższy i wyniósł 3,3 proc. To wynik lepszy od Unii Europejskiej, dla której średni wzrost PKB za ostatni rok wyniósł 1,6 proc. Poza tym, oceny polskiej gospodarki wydane przez renomowane międzynarodowe agencje ratingowe są bardzo pozytywne. Standard & Poor's (S&P) podniósł w ostatnim czasie perspektywę ratingu ze stabilnej na pozytywną. Z kolei raiting agencji Moody's od 2002 roku jest na poziomie A2 i zdaniem agencji jest to jeden z najstabilniejszych raitingów w ich zestawieniu.

2. Rynek inwestycyjny - Polska liderem w regionie
W 2014 roku łączna wartość transakcji inwestycyjnych w Polsce wyniosła 3,18 mld euro. Tym samym, pod względem zainwestowanego kapitału, staliśmy się liderem w Europie Środkowo-Wschodniej uzyskując 30 proc. udział w rynku. Decyzje inwestorów potwierdzają również znaczenie miast regionalnych. To właśnie poza Warszawą zainwestowali ok. 60 proc. kapitału. Warto też zaznaczyć, że ze 120 transakcji inwestycyjnych w regionie CEE, aż 64 zawarto w Polsce. W zeszłym roku Polska przyciągnęła kapitał głównie z Niemiec, USA i Wielkiej Brytanii. Wśród aktywnych nabywców znalazły się takie podmioty, jak: Blackstone, Starwood, Segro, Prologis, Hillwood, WP Carey, Hines czy Resolution. Największym inwestorem okazał się Deutsche Asset & Wealth Management (dawniej RREEF), który nabył nieruchomości o łącznej wartości 0,5 mld euro. Zakupem polskich nieruchomości zainteresowane są także fundusze azjatyckie - z Chin czy Korei.

  • 1
  • 2

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA