PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

60 żurawi już na placach, do tego rekordowa liczba pozwoleń na budowę biurowców i mieszkań. Prezydent Zdanowska: Łódź na to zasługuje

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 17 sty 2018 17:30

60 żurawi już na placach, do tego rekordowa liczba pozwoleń na budowę biurowców i mieszkań. Prezydent Zdanowska: Łódź na to zasługuje Fot. Shutterstock

Sześćdziesiąt dźwigów na 40 budowach buduje nową Łódź. Dźwigi są potwierdzeniem rekordowej liczby - 3751 - pozwoleń na budowę wydanych w Łodzi w 2017 roku. - To najwięcej w historii naszego miasta - mówiła Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi podczas konferencji na temat rozwoju rynku mieszkaniowego i biurowego w Łodzi. 


REKLAMA

W Łodzi przybywa nowych inwestycji biurowych i mieszkaniowych. W Nowym Centrum Łodzi rośnie Brama Miasta, a Nowa Fabryczna i Przystanek mBank otwarcia mają już za sobą. Dźwigi – mimo zimy – budują biurowiec Ogrodowa Office i hotel Puro vis a vis Pałacu Poznańskiego.

- W toku jest kilkadziesiąt inwestycji biurowych i mieszkaniowych. Inwestują w naszym mieście takie firmy jak: Atal, Budomal, Skanska, Echo Investment, Atlas czy Murapol - wyliczała prezydent Łodzi.

Jak zapewniła, 2018 będzie rokiem jednej wielkiej budowy w naszym mieście.

Potwierdza to także raport firmy Colliers International dotyczący aktywności deweloperów mieszkaniowych. W 2017 roku największym zainteresowaniem inwestorów cieszyły się obszary na obrzeżach dużych miast i aglomeracji, w szczególności Wrocławia i Krakowa, oraz obszary położone bliżej centrum, wymagające rewitalizacji – głównie w Łodzi.

Jeżeli chodzi o rynek biurowy, rynkami cieszącymi się dużym zainteresowaniem pozostanie w 2018 roku Kraków i Trójmiasto, a poszukiwanie nowych inwestycji może deweloperów skierować w kierunku miast takich jak Łódź, Lublin czy Szczecin. - I to już widzimy - mówiła Hanna Zdanowska. - Przed nami inwestycje konsorcjum Budomalu/Ghelamco naprzeciwko Galerii Łódzkiej, kończy się rozbudowa Symetris i CrossPoint, lada moment rozpoczną się prace Avestusa na skrzyżowaniu Marszałków - wylicza.

Co ważne, eksperci stwierdzają, że w przypadku dobrze przygotowanych gruntów bez wad prawnych i technicznych wzrost zainteresowania może być drastyczny w związku z malejącą podażą takich produktów. - I niech tak będzie. Niech inwestorzy kupują, budują i dają pracę - przekonywała prezydent Zdanowska. - Łódź na to zasługuje.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • tołdi 2018-01-18 18:12:49
    Dobrze, że nie wspomniała o tych nieudacznikach z Master Management Group, co potrafią tylko zwodzić i obiecywać, bo choć żurawie stoją to nigdy nie pracowały na terenie tej inwestycji. W miejscu Hi Piotrkowska od roku wielka dziura w ziemi, a oni się lansują w mediach, że niby budują. Niech zapłacą karę zarządzaną przez radnych w poniedziałek, a miasto wznowi proces sądowy i odzyska resztę pieniędzy, skoro nie zostały dotrzymane warunki ugody i do widzenia.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA