PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Adresy na wagę złota - komentarz Rafała Krzemienia

  • Autor: propertynews.pl
  • 05 lut 2014 12:42

Adresy na wagę złota - komentarz Rafała Krzemienia

- Choć wyraźny wzrost podaży przestrzeni biurowych obserwować możemy m.in. we Wrocławiu, Poznaniu, czy Trójmieście, na pierwszym miejscu wśród miast najchętniej wybieranych przez inwestorów i najemców wciąż utrzymuje się Warszawa. To tutaj realizowanych jest najwięcej nowych inwestycji i to właśnie stołeczny rynek jest najczęściej uwzględniany w międzynarodowych raportach i zestawieniach branżowych - komentuje Rafał Krzemień, członek zarządu PHN SA.

REKLAMA

Dla większości najemców jednym z kluczowych czynników decydujących o wyborze nieruchomości biurowej pozostaje jej lokalizacja. Szczególnym powodzeniem cieszą się adresy prestiżowe, jedyne w swoim rodzaju, zlokalizowane w wyjątkowym sąsiedztwie. - W stolicy, stosując kryterium lokalizacji, wyróżniłbym dwa typy nieruchomości najbardziej pożądanych przez najemców: prestiżowe obiekty w strefach centralnych (Ścisłe Centrum i Centrum) oraz komfortowe biurowce w strefach biznesowych (przede wszystkim Południe Górne) - uważa Rafał Krzemień, członek zarządu PHN SA.

To, czego poszukują najemcy to ekskluzywne obiekty w strefach centralnych. Często są to stosunkowo niewielkie powierzchniowo biurowce, których  adres podkreśla wysoką rangę najemców. Budynki tego rodzaju są wykonane z najwyższą dbałością o detale. Elementy elewacji i wystroju wnętrz odznaczają się niebanalnym designem i zwykle wpisują się w kanony klasycznej elegancji. Doskonałym przykładem takiego właśnie obiektu jest Foksal City. Kameralny budynek biurowy mieści się w bezpośrednim sąsiedztwie Traktu Królewskiego. Stonowana architektura oraz inspirowane stylem art déco wnętrza w połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi tworzą tu spójną całość, doskonale wpisującą się w zabytkowe otoczenie. Do tej samej kategorii zaliczyłbym kamienicę biurową klasy A - Rakowiecka City. Gruntownie wyremontowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie licznych instytucji państwowych i placówek dyplomatycznych.

Komfortowe biurowce zlokalizowane w strefach biznesowych cieszą się zainteresowaniem najemców zatrudniających liczne kadry i stawiających na koncentrację swoich komórek organizacyjnych w jednym miejscu. Dla tych firm niezwykle istotna jest bliskość najważniejszych węzłów komunikacyjnych, lotniska im. Fryderyka Chopina i dworców kolejowych. Najpopularniejszą strefą biznesową poza obszarem centralnym Warszawy jest Służewiec Przemysłowy. To zagłębie komercyjne w południowo-zachodniej części Mokotowa rozwija się w zawrotnym tempie, przez co nawet w jego obrębie można dziś wyszczególnić adresy bardziej i mniej pożądane. Najbardziej cenione są biura w okolicy skrzyżowania ulic Domaniewskiej i Wołoskiej. To w tym miejscu wzniesiono pierwsze inwestycje biurowe biznesowej enklawy.

Najemcy poszukują obiektów nowoczesnych, komfortowych, wpisujących się w najwyższe standardy proekologiczne, zlokalizowanych jak najbliżej tego newralgicznego punktu. Dobrym przykładem takiego obiektu będzie inwestycja Domaniewska Office Hub, położona w odległości zaledwie 300 m od wspomnianego skrzyżowania. Nowoczesny, liczący siedem kondygnacji biurowiec, zaprojektowany został z uwzględnieniem najwyższych standardów „zielonej architektury" i już dziś cieszy się ogromnym zainteresowaniem najemców.

Większość powstających obecnie biurowców odznacza się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Już w niedalekiej przyszłości wszystkie budynki komercyjne wpisywać się będą w nurt „zielonego budownictwa". Tym, co pozwoli odróżnić inwestycje wysokiej klasy od pozostałych ofert będzie przede wszystkim adres - niepowtarzalny parametr obiektu - podsumowuje Rafał Krzemień, członek zarządu PHN SA. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA