PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

AIG/Lincoln sprzedane

  • Autor: Propertynews.pl
  • 04 sie 2015 14:29

AIG/Lincoln sprzedane The Park Warsaw, projekt deweloperski AIG/Lincoln w stolicy

Firma White Star Real Estate przejęła spółkę AIG/Lincoln działającą na rynku nieruchomości komercyjnych. Wartość transakcji nie została ujawniona.

REKLAMA

AIG i Lincoln Property Company współzarządzały działalnością biznesową od 1997 roku do momentu, gdy na początku tego roku AIG wykupiło wszystkie udziały własnościowe Lincoln Property Company w spółce zarządzającej oraz w aktywach nieruchomościowych. Po zawarciu transakcji z White Star, spółka zarządzająca zmieni swoją nazwę na „White Star Real Estate LLC”.

AIG zatrzyma większościowy pakiet udziałów w aktywach nieruchomościowych i będzie związane długoterminową umową z White Star na zarządzanie aktywami oraz nieruchomościami.

Od 1997 roku AIG/Lincoln przeprowadziła realizację ponad 50 przedsięwzięć deweloperskich o łącznej powierzchni ponad 2,5 miliona metrów kwadratowych, na które składają się biura, centra handlowo-usługowe, obiekty magazynowe oraz domy i mieszkania. Dodatkowo, spółka zarządza dla swoich klientów obiektami komercyjnymi o łącznej powierzchni ponad 1,6 miliona metrów kwadratowych. 

Na czele White Star stoi Brian Patterson, wcześniej partner zarządzający w AIG/Lincoln w Polsce i w Rosji. Neil Veitch, Miroslaw Szydelski, Steven Tichy, Janos Gardai i Bartosz Prytula, którzy mają ponad 15-letnie doświadczenie jako partnerzy w spółce zarządzającej nadal będą kierować swoimi zespołami.

White Star będzie kontynuować poszukiwanie i rozwój nowych projektów deweloperskich w sektorze nieruchomości biurowych, handlowych, magazynowych oraz mieszkaniowych w Europie Środkowej i Wschodniej. Ponadto, White Star w dalszym ciągu będzie budowało pozycję na rynku usług związanych z zarządzaniem nieruchomościami. AIG i White Star przewidują wspólne inwestowanie w zakresie transakcji kupna nieruchomości oraz realizacji projektów deweloperskich w Europie Środkowo-Wschodniej. 

- Odłączenie platformy zarządzającej nieruchomościami pozwoli nam skupić się na wzroście aktywności inwestycyjnej w Europie w partnerstwie z White Star Real Estate oraz wiodącymi firmami zarządzającymi aktywami nieruchomościowymi - powiedział Kevin Reid, dyrektor zarządzający AIG Global Real Estate w Europie.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA