PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akcja-rekrutacja – jak rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 gru 2016 12:21

Akcja-rekrutacja – jak rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług? Uczestnicy sesji "Centra usług wspólnych. Akcja-rekrutacja – jak skutecznie rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług we Wrocławiu" podczas Property Forum Wrocław

Zasoby ludzkie stają się jednym z największych wyzwań związanych z rozwojem biznesu - także we Wrocławiu. Jak poradzić sobie z problemem braku rąk do pracy? I czy współpraca uczelni z biznesem może być lekiem na kadrowe braki? O tym dyskutowali uczestnicy sesji "Centra usług wspólnych. Akcja-rekrutacja – jak skutecznie rozwijać rynek pracowników dla sektora nowoczesnych usług we Wrocławiu" podczas Property Forum Wrocław.

REKLAMA

Nauka i biznes to dwa różne światy, jednak potencjał płynący z synergii tych środowisk może przynieść zaskakujące efekty. Dlatego jednym z naturalnych kierunków - zdaniem prelegentów Property Forum Wrocław – powinna być kooperacja biznesu z uczelniami.

- Pielęgnujmy mądrość, jednak uczelnie muszą zastanowić się nad profilami absolwenta, który – oprócz zasobu wiedzy - powinien zdobyć inne kompetencje cenne dla przyszłych pracodawców – mówi Adam Jezierski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego, uczelni która zatrudnia 3,5 tys. pracowników i naucza 30 tys. studentów. - Dzięki zainicjowanym przez władze miasta programom wspierającym współpracę nauki z biznesem, kontaktom z przedsiębiorstwami staramy się sprostać oczekiwaniom rynku. Ścieżki są już przetarte i nic nie stoi na przeszkodzie, by tę współpracę dalej rozwijać.

Wsparciem w nawiązaniu współpracy biznesu i uczelni zajmuje się m.in. Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej.

- Wrocławskie uczelnie, na tle pozostałych szkół wyższych w kraju, mają bardzo duże doświadczenie we współpracy z biznesem. Realizowane są programy stażowe; staramy się również dostosowywać program nauczania do potrzeb przedsiębiorców. To jednak kropla w morzu potrzeb. Dużo jest pracy też po stronie przedsiębiorców – uważa Ewa Kaucz, wiceprezes zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej SA.

Cezary Madryas, rektor Politechniki Wrocławskiej, podkreśla, że kooperacja na linii: firma - uczelnia jest coraz lepsza, ale wciąż daleka od doskonałej. W przeszłości biznes chciał kupować licencje, gotowy produkt i w ogóle nie był zainteresowany badaniami. Z kolei środowisko naukowe chciało badać takie rzeczy, za które bierze się odpowiedzialność, można było zdobyć stopnie naukowe, ale wyniki nie zawsze miały wartość na rynku komercyjnym.

- Sytuacja uległa zmianie, ale wciąż nie jest to łatwa współpraca. Otacza nas przemysł zagraniczny, który ma własne laboratoria i w wielu przypadkach nie będzie inwestował w polskie badania – wyjaśnia rektor Politechniki Warszawskiej. - Widzę szansę w naszych, lokalnych przedsiębiorstwach, które postawią na programy badawcze – być może – o mniejszej skali, ale znaczące dla rozwoju biznesu. Najpierw jednak firmy muszą przełamać w sobie niechęć do długoterminowej inwestycji w badania i podjęcia ryzyka ich niepowodzenia, a naukowcy muszą uświadomić sobie, że ich praca musi być użyteczna dla biznesu – mówi.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA