PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akwizycje i inwestycje. Warimpex stawia na Polskę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 18 kwi 2017 07:43

Akwizycje i inwestycje. Warimpex stawia na Polskę Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu

Warimpex stawia na Polskę. W planach firmy znalazły się zarówno nowe projekty deweloperskie, jak i akwizycje już istniejących projektów. O nowych przedsięwzięciach mówi w rozmowie z Propertynews.pl Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

REKLAMA

- Polski rynek nieruchomości komercyjnych pozostaje w bardzo dobrej kondycji. Dzięki temu nasze aktywa w kraju mogą generować stabilne, wysokie przychody. Widzimy jednocześnie duże perspektywy do rozwoju rynku. Szczególnie interesujący pozostaje sektor inwestycji biurowych w miastach regionalnych. Stąd nasza decyzja o rozwoju zupełnie nowych projektów. W grudniu ruszyliśmy z budową biurowca w Łodzi. To Ogrodowa Office 8. Projekt zaoferuje 28,6 tys. mkw. powierzchni najmu, w tym 3,9 tys. mkw. powierzchni handlowej oraz podziemny parking na 300 samochodów - tłumaczy Franz Jurkowitsch, prezes Warimpeksu.

Jak dodaje, firma przygotowuje inne realizacje. - Planujemy ruszyć z budową biurowca na terenie Krakowa. Negocjujemy już umowy najmu. To Mogilska Office. W budynku znajdzie się łącznie 12 tys. mkw. powierzchni. Nasza trzecia inwestycja powstanie również w Krakowie. Biurowiec będzie zlokalizowany tuż obok hotelu Chopin. Projekt zakłada powstanie 20 tys. mkw. powierzchni najmu - dodaje.

- Nie ograniczamy się tylko do już wspomnianych lokalizacji. Posiadamy również działkę inwestycyjną w Białymstoku. Do tej pory analizowaliśmy, w jaki sposób moglibyśmy ją wykorzystać w najlepszy sposób. Rozważaliśmy budowę hotelu lub biurowca. Dziś zakładamy, że będzie to projekt wielofunkcyjny, łączący funkcje handlowo-usługowe, biurowe i hotelowe - komentuje.

Jak zaznacza, Warimpex nie zamierz ograniczyć działalności na terenie Polski. - Planujemy zakupy kolejnych działek, ale jest jeszcze za wcześnie, bym mógł powiedzieć więcej na ten temat. Na pewno potencjał rynku, szczególnie w zakresie projektów biurowych i hotelowych, jest bardzo duży - dodaje.

- Niewykluczone są także akwizycje już istniejących projektów. Aktywnie poszukujemy okazji nie tylko na terenie Polski. Bardzo ciekawie prezentuje się cała Europa Centralna, a w szczególności Węgry. To interesujące miejsca do realizacji projektów - zaznacza Jurkowitsch.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA