PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akwizycje jednym z ważnych elementów rozwoju GTC

  • Autor: PAP
  • 21 sie 2014 16:27

Akwizycje jednym z ważnych elementów rozwoju GTC

GTC przyspiesza procesy akwizycji nowych aktywów i jest w trakcie prac nad przygotowaniem krótkiej listy celów do przejęcia - powiedział dziennikarzom Erez Boniel, członek zarządu GTC. Dodał, że w trzecim kwartale spółka obserwuje stabilizację w wycenach posiadanych aktywów.

REKLAMA

"W naszej strategii sprecyzowaliśmy, że akwizycje będą jednym z ważnych elementów rozwoju GTC. Pracujemy nad tym tematem bardzo intensywnie. W ostatnim miesiącu otrzymaliśmy wiele ciekawych propozycji przejęć. Obecnie jesteśmy na etapie ich analizowania. Patrząc geograficznie mówimy głównie o aktywach w Belgradzie, Budapeszcie, Bukareszcie i głównych miastach w Polsce, w tym w Warszawie" - powiedział dziennikarzom Boniel.

"Większość tych aktywów należy do segmentu biurowego, ale są też również nieruchomości komercyjne. Wielkość analizowanych przez nas celów jest bardzo zróżnicowana. Jedne nie wymagają wysokich nakładów inwestycyjnych, a z drugiej strony pojawiły się również projekty kapitałochłonne. Na tym etapie nie wykluczamy żadnych kierunków i nie zdecydowaliśmy, na które aktywa się zdecydujemy, a które odrzucimy" - dodał.

Boniel sprecyzował, że GTC jest w trakcie przygotowywania krótkiej listy projektów, na której znajdą się interesujące ją aktywa. Dodał, że większość aktywów, którym przygląda się GTC nie znajduje się w Polsce.

"Patrząc ilościowo liczba interesujących nas aktywów znajdująca się na rynku polskim jest mniejsza od tych znajdujących się za granicą. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie dotyczy to ich jakości. Szukamy zarówno aktywów, które już teraz generują pieniądze, ale również takich, które wymagają szeregu inwestycji, zanim staną się zyskowne" - powiedział.

Zaznaczył, że spółce zależy na przyspieszeniu procesów akwizycyjnych.

Na pytanie o wysokość przewidywanych nakładów na akwizycje w drugiej połowie 2014 roku, Boniel odpowiedział: "Póki nie określimy aktywów, które będziemy przejmować, to ciężko mówić o konkrentych cyfrach. Tym niemniej mamy silną pozycję finansową i 90 mln euro środków pieniężnych do dyspozycji".

Dodał, że nie cała posiadana przez GTC suma środków pieniężnych zostanie przeznaczona na przejęcia.

"Musimy pamiętać, że mamy do zbudowania dwie galerie, a dodatkowo realizujemy projekt biurowca w Belgradzie. Co ciekawe, w przypadku biurowca, pomimo tego, że nie wystartowaliśmy jeszcze z jego budową, to mamy już rezerwacje na ok. 50 proc. powierzchni" - powiedział.

Dodał, że budowa biurowca w Belgradzie wystartuje jeszcze w tym roku. Członek zarządu GTC poinformował również, że dodatkowym źródłem na finansowanie akwizycji będze dalsza sprzedaż aktywów non-core.

"W pierwszym półroczu sprzedaliśmy aktywa za około 10 mln euro. Spodziewam się, że w drugim półroczu będzie to kolejne około 10 mln euro. Przyszły rok powinien być pod tym względem podobny do 2014 roku" - powiedział Boniel.

Na pytanie o pozostałe formy możliwego finansowania, członek zarządu GTC odpowiedział: "za wcześnie, aby o tym mówić, w tej chwili dopiero układamy wszystkie puzzle".

Na początku 2014 roku GTC informowało, że w tym roku może kupić nieruchomości o wartości 70-100 mln euro.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA