PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Akwizycyjna machina działa w najlepsze. Także na rynku hoteli

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 sie 2017 07:27

Akwizycyjna machina działa w najlepsze. Także na rynku hoteli Przemysław Felicki, dyrektor, Rynki Kapitałowe, CBRE

Biura i centra handlowe w Polsce są najczęściej poszukiwanym aktywem przez zagranicznych inwestorów. Jak zapewnia Przemysław Felicki, dyrektor, Rynki Kapitałowe, CBRE, magazyny i hotele cieszą się tyko nieco mniejszym poziomem zainteresowania.

REKLAMA

Jak tłumaczy Felicki, jeśli chodzi o lokalizację najbardziej poszukiwanych biurowców, dominuje niezmiennie rynek warszawski. - Wśród miast regionalnych Kraków i Wrocław. W ostatnich dwóch latach coraz częściej na celowniku inwestorów pojawiają się także Trójmiasto, Łódź, Katowice oraz Poznań. Ośrodki te są silne od strony popytowej i gwarantują rosnącą płynność inwestycyjną, a inwestorzy, szukając produktów, coraz częściej decydują się na mniejsze ośrodki. W roku 2016 wolumen transakcji na wszystkich rynkach regionalnych był zbliżony do tego, który osiągnięto w stolicy i spodziewamy się, że ten trend się utrzyma - zapewnia.

Jeśli chodzi o centra handlowe, tu zainteresowanie wzbudzają zarówno duże galerie w największych aglomeracjach, jak i obiekty w miastach do 100 tys. mieszkańców. - To pokazuje, że handel to nie tylko Warszawa, gdzie dostępność produktu jest ograniczona, ale przede wszystkim miasta regionalne, zarówno te większe, jak i mniejsze - komentuje Felicki.

Jednocześnie na rynku pojawiają się pierwsze przykłady inwestycji alternatywnych. - W Europie Zachodniej od dwóch lat widoczny jest trend, w którym coraz większa ilość graczy na rynku, poza sektorami tradycyjnymi, czyli biurami, handlem i logistyką, interesuje się również tzw. sektorami alternatywnymi. Mówimy tu między innymi o hotelach, akademikach, mieszkaniach na wynajem, prywatnych szpitalach czy obiektach turystycznych - dodaje.

- W Polsce ten trend również się pojawia, co widać na przykładzie 7 transakcji sprzedaży obiektów hotelowych w pierwszym kwartale bieżącego roku o łącznej wartości 240 milionów euro. Choć nie spodziewamy się, aby ta tendencja w kolejnych kwartałach utrzymała się na równie wysokim poziomie, to jest to na pewno sygnał, że fundusze coraz chętniej patrzą na sektory alternatywne. To rosnące zainteresowanie związane jest z chęcią zdywersyfikowania portfela aktywności oraz rozwojem rynków alternatywnych w Warszawie i miastach regionalnych, efektem którego jest rosnący popyt na tego typu produkty, za którym podążają inwestorzy - podsumowuje ekspert CBRE.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA