PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Allcon Investment: Pracujemy nad nowymi projektami

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 gru 2016 08:43

Allcon Investment: Pracujemy nad nowymi projektami Halina Gniadecka, doradca zarządu w Allcon investment

Sprzedaż kompleksu biurowego w Gdańsku, udana komercjalizacja i negocjacje umów w pozostałych projektach biurowych - to najważniejsze wydarzenia w mijającym roku dla spółki Allcon Investment. Jaki będzie 2017 rok? - Pracujemy nad nowymi projektami - zapewnia Halina Gniadecka, doradca zarządu spółki.

REKLAMA

- Kończący się rok był dla Allcon Investment bardzo intensywny. Jednym ze zdecydowanie najważniejszych wydarzeń była sprzedaż firmie Intel Technology Poland naszego gdańskiego kompleksu biurowego Allcon@park. Przedmiotem transakcji była sprzedaż wszystkich pięciu budynków wchodzących w skład parku o łącznej powierzchni użytkowej ok. 27 tys. mkw. - mówi Halina Gniadecka. - To czytelne potwierdzenie, że region Pomorza jest z punktu widzenia potencjału rozwoju jedną z najatrakcyjniejszych w kraju lokalizacji dla ważnych zagranicznych inwestorów.

Firma w 2016 r. skupiała się również na systematycznej komercjalizacji powierzchni w biurowcach Łużycka Office Park oraz Łużycka Plus. - Ten proces będzie jeszcze trwał przyszłym roku, ale cieszy nas, że już teraz w 95 proc. nasze obiekty są skomercjalizowane - mówi Halina Gniadecka. - Ostatnie miesiące upłynęły nam więc na negocjowaniu umów, co zaowocowało zarówno całkiem nowymi kontraktami, m.in. swoje centrum SSC w budynku Łużycka Plus otworzyła w październiku firma DNV GL, a miesiąc później wprowadziła się do nowego biura firma Wartsila, jak też przedłużeniem współpracy w przypadku innych najmów, np. w czerwcu Salt Ship Design Poland potwierdził, że zostaje w Łużycka Office Park na kolejne pięć lat.

Nie jest to jednak ostatnie słowo firmy Allcon Investment na rynku biurowym. - Pracujemy nad nowymi projektami - zapewnia Halina Gniadecka.

Według doradcy zarządu Allcon Investment branżę komercyjnych nieruchomości biurowych w 2016 r. nadal cechowała bardzo duża dynamika wzrostowa.

- Widzę to jako konsekwencję trendu, który trwa od kilku lat i polega na tym, że Polska postrzegana jest jako stabilny gospodarczo kraj, w którym warto inwestować. To z kolei wpływa na odważne działanie inwestorów biurowych obecnych na polskim rynku. Zestawienia takich firm jak Colliers International czy CBRE wyraźnie pokazują, że rośnie nie tylko warszawski rynek, lecz także krakowski, wrocławski, trójmiejski czy poznański. Konsekwentnie znaczenia nabierają także inne lokalizacje, m.in. Katowice czy Łódź, gdzie w październiku doszło do największej w historii tego miasta transakcji zakupu gruntu - mówi Halina Gniadecka. - Z pewnością nic nie wskazuje, aby biurowy boom miał zostać zahamowany w 2017 r. Dobrze widać to po Trójmieście – prognozy mówią o kolejnych 200 tys. mkw. powierzchni dostarczonej na rynek w najbliższych latach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA