PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Allcon rozbuduje Łużycka Office Park. Niewyklucza kolejnych projektów biurowych

  • Autor: Propertynews.pl
  • 21 wrz 2011 11:17

Allcon rozbuduje Łużycka Office Park. Niewyklucza kolejnych projektów biurowych

Allcon Investment, gdyńska spółka działająca w ramach Grupy Allcon, planuje powiększenie parku biurowego Łużycka Office Park przy ul. Łużyckiej w Gdyni. Jak dowiedział się Propertynews.pl, vis a vis tego projektu powstanie biurowiec Łużycka Plus o powierzchni najmu 6 tys. mkw. Halina Gniadecka, doradca zarządu w Allcon investment, zaznacza, że kolejne przedsięwzięcia biurowe są w przygotowaniu.

REKLAMA

- Z realizacją Łużycka Plus ruszymy jak tylko działania komercjalizacyjne przyniosą efekty. Budowa potrwa rok. Z finansowaniem inwestycji nie mamy problemu - wyjaśnia Halina Gniadecka.

Projekt Łużycka Plus powierzono pracowni AEDAS. Generalnym wykonawcą będzie spółka Allcon Budownictwo.

Łużycka Office Park to kompleks pięciu budynków biurowych klasy A, rozlokowanych na obszarze 2,3 ha. Ich powierzchnia biurowa netto to 22,5 tys. mkw. Obiekty A, B, C i D należą do spółki Łużycka Investment (Grupa Allcon) i są w całości przeznaczone na wynajem. Budynek E został zrealizowany na potrzeby Det Norske Veritas Poland Real Estate Sp. z o.o.
- 30 proc. powierzchni w projekcie Łużycka Office Park jest jeszcze niewynajęte, ale jest to kwestia czasu - mówi Halina Gniadecka.

Allcon Investment specjalizuje się w projektach komercyjnych. Obecnie skupia się na inwestycjach biurowych. - Mamy jeszcze kilka projektów na przyszłość, które teraz są w przygotowaniu. Ich budowę uzależniamy jednak od sytuacji na rynku - zdradza Halina Gniadecka.

W przeszłości spółka wybudowała także centrum handlowe Witawa oraz hotel Opera w Sopocie. - Realizujemy przedsięwzięcia od a do z, a następnie je sprzedajemy. Zajmujemy się też zarządzaniem projektami - wyjaśnia Halina Gniadecka.

Zrealizowaną inwestycją komercyjną spółki Allcon jest także Allcon Park w Gdańsku, gdzie większość powierzchni zajmuje firma Intel. W części przeznaczonej na wynajem 17 proc. powierzchni jest jeszcze wolne. W sumie budynki kompleksu oferują ok. 20 tys. mkw. powierzchni biurowej. Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA