PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amazon będzie wzmacniać centra rozwojowe w Polsce

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lut 2016 11:32

Amazon będzie wzmacniać centra rozwojowe w Polsce Fot. Fotolia

Amazon będzie zatrudniać kolejne osoby do swoich centrów rozwojowych m.in. na terenie Polski. Ogółem w 2016 roku pracę w całej Europie znajdzie kilka tysięcy wykształconych osób.

REKLAMA

Obecnie Amazon zatrudnia w Europie ponad 40 000 osób. 10 000 nowych stałych miejsc pracy, które powstały w 2015 roku, to rekord w historii rozwoju zatrudnienia Amazon.

Plany Amazon zakładają także utworzenie setek miejsc pracy dla informatyków oraz inżynierów odpowiadających za tworzenie oprogramowania w 12 europejskich centrach badań i rozwoju. W placówkach badawczo-rozwojowych w Niemczech, Irlandii, Holandii, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii prowadzone są prace nad nowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi w różnych obszarach działalności spółki, takich jak sklep internetowy Amazon, aplikacje mobilne, media cyfrowe, urządzenia i ich oprogramowanie, np. technologia rozpoznawania mowy, system Prime Air oraz usługi w chmurze.

Wiele stanowisk wymaga wyższego wykształcenia i biegłej znajomości kilku języków, podczas gdy do pracy na innych doświadczenie nie jest konieczne – pracownicy zostają przeszkoleni z zakresu umiejętności niezbędnych w pracy na danym stanowisku.

Amazon pomaga także swoim pracownikom zdobywać umiejętności przydatne w rozwoju kariery w strukturach spółki i poza nią. Do chwili obecnej ponad 1000 pracowników Amazon w Europie wzięło udział w programie „Postaw na swój rozwój”. To iprogram kształcenia osób dorosłych prowadzony przez Amazon, dzięki któremu spółka pokrywa do 95 proc.kosztów edukacji osób pracujących na umowę stałą. Uczestnicy programu mogą wziąć udział w kursach i szkoleniach trwających nawet cztery lata. Osoby biorące udział w programie mogą wybierać spośród najbardziej poszukiwanych specjalizacji, takich jak między innymi: mechanika lotnicza, projektowanie komputerowe, technologia maszyn, technologia medyczna, pielęgniarstwo oraz wiele innych.

- Jesteśmy dumni z tego, że możemy zaoferować świetną pracę osobom, które już posiadają poszukiwane przez nas umiejętności oraz że pomagamy w rozwoju tym, którzy chcą rozwijać umiejętności w ramach praktyk zawodowych i dzięki innowacyjnym programom, takim jak „Postaw na swój rozwój - mówi Roy Perticucci, wiceprezes Amazon EU Operations.

- W 2016 roku w naszych centrach logistycznych planujemy stworzyć tysiące nowych miejsc pracy zarówno takich wymagających kwalifikacji, jak i tych początkowych - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA