PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Ambitny plan TriGranit na ekspansję w Europie Środkowej

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 21 gru 2017 13:31

Ambitny plan TriGranit na ekspansję w Europie Środkowej fot. materiały prasowe

Po aktywnym roku 2017 firma TriGranit rozpocznie w 2018 roku budowę 80 tys. mkw. powierzchni biurowej w Europie Środkowej. Jedna z głównych firm działających na rynku nieruchomości w Europie Środkowej, uczciła 20-lecie swojej działalności realizacjami inwestycji głównie na rynku polskim, skupiając się jednocześnie na przygotowywaniu projektów w Europie Środkowej i szeroko zakrojonej działalności w zakresie wynajmu.

REKLAMA

Siódmy element kompleksu biurowego Bonarka for Business (B4B) w Krakowie, budynek G o łącznej powierzchni najmu 10 tys. mkw., został przekazany do użytku na początku roku, a w październiku rozpoczęła się budowa ósmego biurowca, budynku H. Firma podpisała umowy o przedłużeniu i rozszerzeniu najmu na prawie 22 tys. mkw. powierzchni biurowej i zawarła nowe umowy najmu na ponad 8 tys. mkw. w swoich obiektach w regionie. Pod koniec 2017 r. zakontraktowane przez TriGranit inwestycje biurowe w Europie Środkowej przekraczają 140 tys. mkw. powierzchni, a firma planuje rozpoczęcie budowy 80 tys. mkw. powierzchni biurowej już w następnym roku.

Jeśli chodzi o realizacje, firma TriGranit ukończyła w styczniu siódmy element B4B, zbudowany w 100 proc. na miarę budynek G o powierzchni 10 tys. mkw., który został w całości wynajęty przez Euroclear, belgijską firmę z branży usług finansowych. Razem z tym najnowszym budynkiem kompleks oferuje już łącznie 65 tys. mkw. powierzchni, ale deweloper na tym nie poprzestaje: w październiku ruszyła budowa kolejnego biurowca, budynku H, który jest już ósmym obiektem B4B. Prace rozpoczęto od robót ziemnych prowadzonych przez Hamer Polska Ltd. Oczekuje się, że prace budowlane ruszą w pierwszym kwartale 2018 r., a obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2019 r. Ze względu na duży ruch na krakowskim rynku biurowym TriGranit przystępuje do realizacji kolejnych budynków w B4B: prowadzone są już prace nad budynkami I oraz J. Dwa ostatnie obiekty, każdy o powierzchni 10 tys. mkw., zostaną zrealizowane w 2018 i 2019 r.

Kolejną inwestycją biurową firmy TriGranit jest Millennium Gardens, biurowiec w Millennium City Center nad brzegiem Dunaju w Budapeszcie, który jest pierwszym przedsięwzięciem firmy na Węgrzech od 2011 r. Biurowiec klasy A udostępni przyszłym najemcom 37,3 tys. mkw. powierzchni. Lakeside Park II w Bratysławie, 11-piętrowy budynek o powierzchni 13 tys. mkw., położony w renomowanej dzielnicy biznesowej w okręgu Bratislava III w dzielnicy Nove Mesto, w odległości zaledwie 4 km od bratysławskiej starówki, będzie drugim biurowcem kompleksu Lakeside Park. Oba projekty otrzymały już pozwolenie na budowę. W pierwszej połowie 2019 r. w Katowicach rozpocznie się prawdopodobnie budowa Silesia Towers, biurowca zlokalizowanego w pobliżu Silesia City Center. Obiekt ten powiększy rynek biurowy miasta łącznie o 40 tys. mkw. powierzchni.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA