PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amerykański sen - Jan Motz

  • wnp.pl
  • 10 mar 2014 12:02

Amerykański sen - Jan Motz

W USA za młodu stworzył od podstaw dużą firmę budowlaną. Dziś buduje unikalne obiekty komercyjne i chce się specjalizować w produktach emerytalnych bazujących na przychodach z nieruchomości.

REKLAMA

Zawsze pełen energii i pomysłów na kolejne przedsięwzięcia biznesowe Jan Motz skupia się na dokończeniu prowadzonych przez Capital Park projektów deweloperskich oraz budowie produktów inwestycyjnych typu FIZ AN, tzw. funduszy "dywidendowych". Pierwszy z nich objął 39 nieruchomości handlowo-usługowych w 26 miastach Polski.

Nieruchomościami zarządza spółka CP Management, która należy do Grupy Capital Park. Spółka Capital Park, której prezesem jest Motz, specjalizuje się w inwestowaniu w nieruchomości komercyjne w Polsce.

- Cały czas dojrzewa we mnie nowa strategia i pomysł, gdzie tak naprawdę chcę, żeby znajdował się Capital Park - przyznaje Motz i wymienia jako najistotniejszą realizację projektów deweloperskich w Warszawie (Eurocentrum Office Complex, Royal Wilanów oraz ArtNorblin).

Emerytura z nieruchomości

- Chcemy również dalej rozwijać biznes, który przynosi stałą dywidendę dla inwestorów, tak jak pierwszy nasz fundusz Real Estate Assets Income FIZ AN - dodaje. - Certyfikaty tego funduszu sprzedaliśmy w sierpniu tego roku i cieszyły się one dużym zainteresowaniem wśród inwestorów indywidualnych.

Priorytetem Capital Park było zawsze pozyskiwanie odpowiednich nieruchomości, które gwarantują stały dochód z czynszów. Pożądana jest przy tym również perspektywa wzrostu ich wartości. Właśnie takie nieruchomości zostały włączone do pierwszego funduszu utworzonego przez spółkę.

Sam Capital Park zarządza dziś w sumie 76 projektami o łącznej powierzchni wynajmu wynoszącej około 250 tys. m kwadratowych. W FIZ AN znalazło się 39 z nich, a w nieodległym czasie mają dołączyć kolejne.

Do kogo Jan Motz kieruje przede wszystkim FIZ AN? To fundusz bezterminowy, który ma generować stały przychód dla jego uczestników, jest więc propozycją dla tych, którzy myślą o alternatywnym zabezpieczeniu emerytalnym.

Zgodnie z szacunkami dokonanymi przez spółkę przed sprzedażą certyfikatów, członkowie funduszu mogą liczyć na dywidendę sięgającą 7-8 procent rocznie. Po spłaceniu kredytu, który obciąża przychody z nieruchomości, dywidenda ta wynosiłaby 13 procent, nie licząc ewentualnego wzrostu wartości nieruchomości.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA