PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amstar - nowy gracz na polskim rynku inwestycyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sie 2014 13:25

Amstar - nowy gracz na polskim rynku inwestycyjnym

Transakcja przejęcia wieżowca Złota 44 w Warszawie to pierwsza inwestycja funduszu Amstar na terenie Polski. Kwota 63 mln euro, wydana na ten cel, to tylko kropla w morzu dotychczasowych inwestycji tego amerykańskiego gracza.

REKLAMA

Amstar został założony w 1987 roku. Siedziba firmy mieści się w Denver, w Colorado.

Jako fundusz inwestycyjny, Amstar nabywa, realizuje i zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi i hotelami na wybranych rynkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz innych krajach na całym świecie.

W początkowych latach działalności firma inwestowała i zarządzała szerokim wachlarzem powierzchni biurowych dla zróżnicowanej grupy klientów. Prawie dekadę temu zaczęła dynamicznie rozwijać swoją strategię kapitałową i obecnie zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów (stan na 30.06.2014 r.).

Obecnie Amstar szczyci się wysokim standardem relacji z klientami, wśród których znajdują się liderzy prywatnego i instytucjonalnego rynku inwestycyjnego. Klienci Amstar pochodzą z całego świata, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Europy i są to m.in. firmy ubezpieczeniowe, banki, fundusze funduszy (FOF) i właściciele powierzchni biurowych.

Do tej pory Amstar zainwestował 4,9 mld euro w różnego typu nieruchomości na całym świecie i zakupił lub wybudował ponad 8 400 mieszkań. W jego portfelu znajduje się łącznie 11,6 mln mkw. powierzchni komercyjnych. Na celowniku Amstar znajdują się głównie Stany Zjednoczone, jednak fundusz jest także jednym z największych właścicieli centrów handlowych w Turcji.

Oprócz tego posiada swoje projekty w Rosji i na Ukrainie. Pojedyncze obiekty zlokalizowane są w Indiach, Meksyku, Brazylii, Urugwaj oraz Kostaryce. Złota 44 to pierwsza inwestycja na terenie Polski.

- Przejęcie inwestycji Złota 44 rozpoczyna naszą działalność na polskim ryku. Mamy nadzieję na dalsze, wspólne realizacje inwestycji z firmą BBI Development, którą postrzegamy jako wiarygodnego i doświadczonego partnera - powiedział Jason Lucas, prezes zarządu Amstar Global Partners.  

W firmie pracuje obecnie 67 specjalistów. Funkcję CEO pełni od 2003 roku Gabe L. Finke, jedna z czołowych postaci Grupy Carlyle oraz  Prologis.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA