PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Amstar - nowy gracz na polskim rynku inwestycyjnym

  • Autor: Propertynews.pl
  • 28 sie 2014 13:25

Amstar - nowy gracz na polskim rynku inwestycyjnym

Transakcja przejęcia wieżowca Złota 44 w Warszawie to pierwsza inwestycja funduszu Amstar na terenie Polski. Kwota 63 mln euro, wydana na ten cel, to tylko kropla w morzu dotychczasowych inwestycji tego amerykańskiego gracza.

REKLAMA

Amstar został założony w 1987 roku. Siedziba firmy mieści się w Denver, w Colorado.

Jako fundusz inwestycyjny, Amstar nabywa, realizuje i zarządza powierzchniami biurowymi, mieszkaniowymi, handlowymi, przemysłowymi i hotelami na wybranych rynkach w Stanach Zjednoczonych Ameryki oraz innych krajach na całym świecie.

W początkowych latach działalności firma inwestowała i zarządzała szerokim wachlarzem powierzchni biurowych dla zróżnicowanej grupy klientów. Prawie dekadę temu zaczęła dynamicznie rozwijać swoją strategię kapitałową i obecnie zarządza aktywami o wartości powyżej 2,6 mld dolarów (stan na 30.06.2014 r.).

Obecnie Amstar szczyci się wysokim standardem relacji z klientami, wśród których znajdują się liderzy prywatnego i instytucjonalnego rynku inwestycyjnego. Klienci Amstar pochodzą z całego świata, Stanów Zjednoczonych Ameryki i Europy i są to m.in. firmy ubezpieczeniowe, banki, fundusze funduszy (FOF) i właściciele powierzchni biurowych.

Do tej pory Amstar zainwestował 4,9 mld euro w różnego typu nieruchomości na całym świecie i zakupił lub wybudował ponad 8 400 mieszkań. W jego portfelu znajduje się łącznie 11,6 mln mkw. powierzchni komercyjnych. Na celowniku Amstar znajdują się głównie Stany Zjednoczone, jednak fundusz jest także jednym z największych właścicieli centrów handlowych w Turcji.

Oprócz tego posiada swoje projekty w Rosji i na Ukrainie. Pojedyncze obiekty zlokalizowane są w Indiach, Meksyku, Brazylii, Urugwaj oraz Kostaryce. Złota 44 to pierwsza inwestycja na terenie Polski.

- Przejęcie inwestycji Złota 44 rozpoczyna naszą działalność na polskim ryku. Mamy nadzieję na dalsze, wspólne realizacje inwestycji z firmą BBI Development, którą postrzegamy jako wiarygodnego i doświadczonego partnera - powiedział Jason Lucas, prezes zarządu Amstar Global Partners.  

W firmie pracuje obecnie 67 specjalistów. Funkcję CEO pełni od 2003 roku Gabe L. Finke, jedna z czołowych postaci Grupy Carlyle oraz  Prologis.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA