PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Architekt Marek Dunikowski o projekcie wieżowca w Krakowie

  • PropertyDesign.pl
  • 11 lut 2015 11:09

Architekt Marek Dunikowski o projekcie wieżowca w Krakowie

Architekci z biura DDJM projektują w Krakowie znany wieżowiec - stojący w centrum miasta od lat 70. Szkieletor. O nowym życiu tej inwestycji oraz jakości architektury obiektów komercyjnych mówi dla Propertydesign.pl architekt Marek Dunikowski.

REKLAMA

Jak wspomina założyciel biura DDJM, Marek Dunikowski, konkurs na projekt Szkieletora odbył się w roku 1968. - Ja wówczas zdawałem na wydział Architektury... - mówi architekt.

Wieżowiec przy Rondzie Mogilskim miał być elementem nowej wizji centrum Krakowa. Budynek powstawał długo i nie mógł doczekać się końca realizacji. Został tylko znany wszystkim szkielet i od lat 70. stoi tak do dziś, już przeszło 40 lat. - To całe moje życie zawodowe. I teraz, pod koniec kariery, przyszło mi się zmierzyć z tym projektem na nowo - mówi Marek Dunikowski.

- Jest już prawomocne pozwolenie na budowę, jednak inwestor prowadzi jeszcze rozmowy z miastem na temat kar naliczonych za nieterminowe rozpoczęcie prac. Mam jednak nadzieję, że negocjacje zakończą się pozytywnie, historia zatoczy koło i budowa wreszcie ruszy. No chyba, że warunki ekonomiczne na to nie pozwolą - z tym bywa różnie - dodaje architekt.

Przeczytaj więcej na Propertydesign.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA