PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arcona Property Fund liczy zyski

  • Autor: propertynews.pl
  • 16 lis 2017 11:19

Arcona Property Fund liczy zyski Guy Barker, dyrektor zarządzający Arcona Capital Fund

Fundusz Arcona Property Fund N.V. zakończył III kwartał 2017 r. z zyskiem 3,3 mln euro. Dla porównania, w 2016 r. kwota ta wyniosła 0,45 mln euro. Całkowity dochód z najmu brutto w III kwartale z kwoty 1,56 mln euro, jaką osiągnięto w analogicznym okresie roku ubiegłego, wzrósł do 2,68 mln euro. Zysk operacyjny przed opodatkowaniem – z wyłączeniem aktualizacji wycen i opłat jednorazowych – zwiększył się z 0,34 mln euro w III kw. 2016 r. do 0,61 mln euro w III kw. 2017 r.

REKLAMA

W ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy 2017 r. fundusz Arcona Property Fund N.V. osiągnął wynik operacyjny na poziomie 1,52 mln euro. Dla porównania, w tym samym okresie 2016 r. kwota ta wyniosła 1,01 mln euro. Przychody z wynajmu netto wzrosły o 56,8 proc. – z 2,23 mln euro w analogicznym czasie 2016 r. do 3,49 mln euro w roku bieżącym.

Wyniki portfela nieruchomości funduszu w Polsce, Czechach i na Słowacji wzrosły wobec poprzedniego kwartału dzięki nabyciu w lipcu Centrum Biurowego Maris w Szczecinie, co w znacznym stopniu przyczyniło się do końcowego wyniku funduszu.

Wskaźnik wynajęcia nieruchomości zwiększył się w III kwartale z 78,4 proc. do 82,3 proc., co stanowi poprawę o 3,9 proc. Współczynnik LTV wzrósł z 52,4 proc. do 55 proc. na koniec kwartału w wyniku zakupu Centrum Biurowego Maris w Polsce, a także sprzedaży biurowca Gemerska na Słowacji.

W III kwartale br. została wystawiona na sprzedaż nieruchomość funduszu położona na ulicy Drahobejlova 27 w Pradze. Sprzyjający moment – korzystne warunki podatkowe oraz warunki rynkowe – sprawiły, że zarząd funduszu podjął decyzję o zbyciu niewielkiego biurowca klasy B. Budynek, usytuowany w 8. dzielnicy Pragi, został zbudowany w 1930 r. i obecnie dostarcza 2 387 mkw. powierzchni biurowej. Finalizacja sprzedaży ma nastąpić na początku 2018 r.

- Wyniki, jakie osiągnęliśmy w III kwartale br., są zbieżne z naszymi oczekiwaniami. Priorytetem funduszu jest obecnie dalszy wzrost zysków i zwiększenie płynności naszych walorów na giełdzie. Wniosek o wprowadzenie akcji do obrotu równoległego na Praskiej Giełdzie Papierów Wartościowych jest częścią naszej strategii na rzecz zwiększenia widoczności rynkowej Arcona Property Fund, poprawy płynności walorów i zmniejszenie dyskonta pomiędzy ich ceną a wartością rzeczywistą - komentuje Guy Barker, dyrektor zarządzający Arcona Capital Fund. - Kontynuujemy prace nad kolejnymi przejęciami, głównie transakcjami typu off-market. Podtrzymujemy nasze pozytywne prognozy na ten rok i jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie kontynuować strategię dzielenia się zyskiem z udziałowcami - dodaje.

Arcona Property Fund N.V. inwestuje w nieruchomości komercyjne w Europie Środkowej. Udziały Funduszu (ISIN-code NL0006311706) są w obrocie na rynku regulowanym Euronext Amsterdam jako udziały funduszu inwestycyjnego zamkniętego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA