PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Arla Foods przeprowadza się do nowego biura

  • Autor: Propertynews.pl
  • 16 gru 2014 12:45

Arla Foods przeprowadza się do nowego biura

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods, kluczowa jednostka biznesowa jednego z liderów branży mleczarskiej na świecie, zajęło 3,5 tys. mkw. powierzchni w nowoczesnym gdańskim Centrum Biurowym Neptun. Oficjalne otwarcie siedziby nastąpiło 15 grudnia.

REKLAMA

Nowe biuro pozwoli na realizację strategii dynamicznego rozwoju Arla w Trójmieście. Firma zatrudnia w Polsce już ponad 250 pracowników. Do 2016 r. do zespołu Globalnego Centrum Finansowego ma dołączyć kolejnych 100 osób.

Arla Foods to międzynarodowy koncern mleczarski o skandynawskich korzeniach. Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku stanowi jedyne centrum usług wspólnych (SSC) w międzynarodowej strukturze firmy. Jednostka, zatrudniająca obecnie 250 osób, odgrywa kluczową rolę w koordynacji procesów biznesowych Arla Foods na całym świecie.

W związku z rosnącym znaczeniem polskiego oddziału, firma podjęła decyzję o otwarciu nowego biura o powierzchni 3,5 tys. mkw. w gdańskim Centrum Biznesowym Neptun. Jak przekonują przedstawiciele firmy, otwarcie nowej siedziby to część planów dynamicznego rozwoju biznesu Arla w Trójmieście.

- Działając na lokalnym rynku od 2008 roku ugruntowaliśmy swoją pozycję jednego z największych i najbardziej pożądanych pracodawców z sektora usług biznesowych na Pomorzu. Odpowiadając na potrzeby biznesu Arla Foods, a także zatrudnianych przez nas pracowników, podjęliśmy decyzję o zmianie siedziby. Każdego roku odnotowujemy dynamiczny wzrost liczby zatrudnionych, a do 2016 roku chcemy zwiększyć kadrę centrum o ponad 100 osób - zapowiada Marcin Tchórzewski, dyrektor zarządzający w Globalnym Centrum Finansowym Arla Foods.

Umowa najmu powierzchni w Centrum Biznesowym Neptun przez Arla Foods to jedna z największych transakcji na rynku biurowym w Trójmieście w 2014 roku. Siedziba firmy, mieszcząca się w 18-piętrowym budynku z widokiem na panoramę Gdańska, urządzona jest zgodnie z koncepcją „Bliżej Natury" - zakładającą ekologiczne rozwiązania oraz aranżację pomieszczeń. W przeszklonej przestrzeni biurowca, ulokowanego w komercyjnym centrum miasta, znalazły się m.in. pokoje do wideokonferencji, dwa pokoje do relaksu z grami oraz kanapami, pomieszczenia do pracy w małych grupach, kuchnia i stołówka, a także stanowiska pracy dla kilkuset osób.

Globalne Centrum Finansowe Arla Foods w Gdańsku jest odpowiedzialne za prowadzenie operacji biznesowych na rzecz oddziałów i partnerów koncernu na całym świecie. Do obszarów działalności centrum należy, m.in. prowadzenie księgowości, kontrola wewnętrzna, raportowanie, wewnętrzna bankowość oraz zarządzanie danymi, a także HR oraz nadzór nad zamówieniami.

- Koordynujemy m.in. rozliczenia z dostawcami, a także regulujemy procesy płatności z klientami Arla. Zajmujemy się tworzeniem raportów finansowych dla głównej siedziby firmy w Danii oraz wspieraniem lokalnych oddziałów w różnych regionach globu. Prowadzimy procesy biznesowe w 12 językach obcych na rzecz partnerów z 12 krajów, m.in. ze Szwecji, Norwegii, Finlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec, USA, Meksyku oraz Bliskiego Wschodu. Dzięki kompetencjom naszych specjalistów bierzemy aktywny udział w procesie dynamicznego rozwoju Arla Foods w skali globalnej - podsumowuje Marcin Tchórzewski.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA