PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Astris z zielonym finansowaniem

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 lip 2017 11:54

Astris z zielonym finansowaniem Astris

Zakończyła się trwająca 1,5 roku budowa biurowca Astris przy Rondzie Polsadu w Krakowie. Budynek w maju otrzymał pozwolenie na użytkowanie. Inwestorem jest spółka Astris, a komercjalizację obiektu prowadzi Cushman & Wakefield. Inwestycja została sfinansowana z kredytu o wysokości 70 mln zł. którego udzielił Bank Ochrony Środowiska.

REKLAMA

- Zakończyliśmy trwającą prawie 1,5 roku, budowę jedenastokondygnacyjnego biurowca Astris w Krakowie - budynek jest gotowy na przyjęcie najemców. Inwestycja została skończona w terminie, na żadnym etapie budowy nie zanotowaliśmy opóźnień, m.in. dzięki sprawnemu finansowaniu inwestycji przez BOŚ S.A. - komentuje Jarosław Betka, Astris.

- BOŚ od ponad 26 lat aktywnie angażuje się w finansowanie przedsięwzięć przyjaznych środowisku. Łączna wartość proekologicznych inwestycji zrealizowanych dzięki wsparciu Banku sięga już 50 mld zł. – mówi Anna Żyła, Główny Ekolog BOŚ. – Finansowe zaangażowanie BOŚ w budowę biurowca Astris w Krakowie wpisuje się w ekologiczną misję Banku. Warto podkreślić, że inwestycja została zaprojektowana z uwzględnieniem wymogów zrównoważonego budownictwa. Jednym z wyróżników biurowca niewątpliwie jest zielony taras usytuowany na dachu budynku – dodaje Anna Żyła.

Astris dostarczy blisko 13 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, parkingi dla około 170 samochodów. Budynek znajduje się w jednym z biznesowych centrów miasta, przy ważnej arterii komunikacyjnej miasta, co jest dogodne zarówno dla osób zmotoryzowanych, jak i korzystających z komunikacji miejskiej. Taka lokalizacja umożliwia dotarcie do ścisłego centrum i dworca kolejowego w ciągu zaledwie 10 minut. Plany budowy linii tramwajowej, w bezpośrednim sąsiedztwie budynku, są dodatkowym atutem potwierdzającym atrakcyjność i potencjał rozwojowy tej lokalizacji. W pobliżu budynku Astris znajduje się także wiele ścieżek rowerowych, a w podziemnym parkingu biurowca znajduje się blisko 80 miejsc postojowych dla rowerów, a także prysznice i szatnie dla rowerzystów. Na ostatnim piętrze i na dachu budynku znajdują się zielone tarasy oferujące pracującym tu osobom widok na miasto z wysokości ponad 33 metrów, a także przyjemną przestrzeń relaksu lub spotkań. W pobliżu znajdują się również liczne punkty gastronomiczne, sklepy, centra medyczne, Multikino i Aqua Park z Fitness Clubem, natomiast na parterze biurowca już wkrótce będzie działać stołówka.

Astris to biurowiec podlegający ocenie według standardu LEED, zakładany poziom certyfikacji Gold. Generalnym wykonawcą jest firma budowlana Re-Bau, a za projekt architektoniczny odpowiadają: Tomasz Zawisza i Marek Trela, architekci z wieloletnim doświadczeniem, absolwenci Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Wszystkie aspekty komercyjne i budowlane projektu Astris są koordynowane w imieniu inwestora przez Jarosława Betkę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA