PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Atrakcyjne biuro i... oszczędności. O tym marzy każdy przedsiębiorca

  • Autor: Propertynews.pl
  • 22 cze 2017 15:32

Atrakcyjne biuro i... oszczędności. O tym marzy każdy przedsiębiorca Martin Lipiński

Zwiększenie o kilkanaście procent wydajności pracowników, czy wyników handlowych – o takim scenariuszu marzy chyba każdy przedsiębiorca. Nie każdy wie jednak, że, aby to uczynić, nie trzeba zwiększać zatrudnienia, zmieniać oferty czy rozszerzyć działalności firmy. Może się okazać, że do osiągnięcia celu wystarczy… odpowiednie przygotowanie powierzchni biurowej. Nie jest to jednak zadanie łatwe.

REKLAMA

W ostatnich latach wpływ aranżacji biura na efektywność pracy pracowników jest bardzo skrupulatnie badany. Dzięki temu udowodnione zostało, że poprzez odpowiednią aranżację biura można w znaczący sposób poprawić efektywność pracowników. Tu rodzi się pytanie: jakie elementy wnętrza pozytywnie wpływają na zatrudnionych?

Jak dobrze urządzić biuro i dlaczego warto w nie inwestować?

Jest to m.in. odpowiedni dostęp do światła dziennego – to czynnik zwiększający produktywność pracowników o nawet kilkanaście procent. Wzrost efektywności pracy zaobserwowany został również w biurach, w których zamontowane zostało odpowiednie oświetlenie czy klimatyzacja. Nie bez znaczenia pozostaje również sam widok za oknem, który szczególnie istotny okazuje się wśród pracujących w telefonicznej obsłudze – mówi Martin Lipiński, szef działu Office Axi Immo.

Destruktywnie na pracę wpływa natomiast zła akustyka, a wraz z nią długotrwałe narażanie pracowników na hałas. Pracujące w nieodpowiednio wyciszonych pomieszczeniach osoby mogą być nawet o ponad połowę mniej efektywne od pracowników, którym stworzone zostały odpowiednie warunki.

- To dowód na to, że dobrze zaaranżowane biuro to inwestycja nie tylko w lepszy komfort pracy i zadowolenie pracowników, ale także w lepszą kondycję finansową firmy. Ponadto, należy dodać, że sposób wykończenia biura jest nierzadko dla osób poszukujących pracy czynnikiem determinującym podjęcie decyzji o zatrudnieniu w danej firmie. Na rynek pracy wchodzą ludzie należący do tzw. pokolenia Y. To osoby, które do tych aspektów przywiązują zdecydowanie większą uwagę, niż osoby starsze, obecne na rynku od kilkunastu czy kilkudziesięciu lat. Szacuje się, że już w najbliższej dekadzie pokolenie Y będzie stanowiło 75 proc. osób w wieku produkcyjnym. Dlatego naturalnym zjawiskiem jest, że firmy poszukujące pracowników muszą sprostać charakterystycznym wymaganiom tej grupy. Możliwości rozwoju, work-life balance, przyjazne środowisko pracy – to elementy wizerunku pracodawcy interesującego z punktu widzenia generacji Y – tłumaczy Martin Lipiński.

Zmiana w podejściu do projektowania powierzchni biurowej staje się jeszcze bardziej istotna, a w perspektywie najbliższych lat niezbędna. Naturalną tego konsekwencją będzie coraz większe znaczenie zrównoważonego sposobu planowania przestrzeni biurowej, w której widoczna jest rezygnacja z przypisanych do jednego pracownika miejsc, czy ich hierarchii, w której dominować będą nowatorskie rozwiązania, także te z zakresu IT.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA