PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Austriackie call center zatrudni 400 osób w Gdańsku

  • Autor: PAP
  • 01 kwi 2014 15:03

Ok. 400 osób w ciągu półtora roku planuje zatrudnić w swoim biurze w Gdańsku austriacka firma Competence Call Center (CCC). Firma oferuje usługi w zakresie obsługi telefonicznej klienta. Na początku centrum ma świadczyć usługi w języku niemieckim.

REKLAMA

Otwarcie biura w Gdańsku firma ogłosiła we wtorek podczas konferencji prasowej. Na siedzibę biura wybrano jeden z biurowców - Olivia Business Centre. Poza Polską, CCC ma filie w Niemczech, we Francji, w Austrii, Rumunii, Szwajcarii, na Słowacji i w Turcji.

Prezes Zarządu CCC Christian Legat powiedział podczas konferencji, że o wyborze Gdańska na siedzibę biura zdecydowały przede wszystkim: wielkość rynku, dynamiczny wzrost gospodarczy kraju i regionu, dogodna lokalizacja i bardzo dobry poziom wykształcenia kadry.

Wyjaśnił, że "działalność firmy związana jest nie tylko z usługami call center, ale też z innymi gałęziami biznesowymi - m.in. z outsourcingiem usług, mediami społecznościowymi. Poinformował, że w Gdańsku szkoli się już pierwsza grupa pracowników gdańskiego biura. Do końca roku w centrum ma pracować ok. 200 osób. Docelowo gdańskie centrum, oprócz niemieckiego, ma świadczyć usługi po polsku, rosyjsku i angielsku. Trwa rekrutacja pracowników; oferty pracy w Gdańsku są dostępne na stronach internetowych spółki.

Członek zarządu do spraw operacyjnych CCC Ulf Herbrechter poinformował, że w ciągu 18 miesięcy firma planuje zatrudnić w Gdańsku ok. 400 osób. Przyznał, że "rynek polski jest interesujący nie tylko ze względu na swoją wielkość, ale też wysoki poziom wykształcenia pracowników".

Zastępca Prezydenta Gdańska Andrzej Bojanowski zwrócił uwagę, że inwestycja CCC umacnia i uwiarygodnia pozycję miasta na mapie światowych ośrodków BPO (Business Process Outsourcing, czyli zlecanie wybranych procesów biznesowych do wykonywania przez zewnętrzne przedsiębiorstwa). "Chodzi o to, aby w mieście, obok przemysłu chemicznego, petrochemicznego i logistyki budować też nowoczesną branżę przemysłową, czyli m.in. usługi biznesowe i IT" - dodał.

Marcin Faleńczyk, zastępca dyrektora Invest in Pomerania - regionalnej inicjatywy pomagającej inwestorom zagranicznym realizować projekty inwestycyjne na Pomorzu - poinformował PAP, że w regionie w sektorze usług biznesowych funkcjonuje ok. 50 firm, w których pracuje ok. 15 tys. osób. "Tylko w 2012 r. w tej branży mieliśmy 25-proc. wzrost zatrudnienia" - dodał. Ocenił, że "tak naprawdę wszystkie poważne projekty, które rozważają lokalizacje w Polsce, biorą też pod uwagę Trójmiasto". Uważa, że sektor staje się coraz poważniejszy dla gospodarki Pomorza.

Inwestorzy tłumaczą, że o wyborze Trójmiasta decyduje przede wszystkim dostępność wykształconej, znającej języki obce kadry, wysokiej jakości powierzchnia biurowa oraz przychylność władz regionu. W ostatnich dwóch latach na Pomorzu swoją działalność rozpoczęły m.in.: Mets" Group, Bayer, WNS, OIE Support czy Kemira.

Istniejąca od 16 lat austriacka firma Competence Call Center oferuje usługi w 12 lokalizacjach w ośmiu krajach, w 28 językach. Oferuje rozwiązania contact, obsługując przychodzące połączenia telefonicznie, kampanie wychodzące i pisemną komunikację z klientem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA