PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Avestus Real Estate: stawiamy na Kraków

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 21 sty 2016 11:07

Avestus Real Estate: stawiamy na Kraków Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate

Rozwój sektora BPO/SSC i olbrzymie zainteresowanie najemców nakręcają krakowski rynek biurowy. Z tego powodu Avestus Real Estate podjął decyzję o nowej inwestycji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

REKLAMA

- Kraków należy do ścisłej światowej czołówki najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z sektora BPO/SSC. Według raportów organizacji zrzeszających tego typu firmy, zajmuje on pierwsze miejsce w Polsce oraz dziewiąte na świecie. Co więcej, wszelkie prognozy wskazują na dalszy dynamiczny rozwój miasta w tym zakresie. Zdaniem ekspertów, w ciągu najbliższych lat w sektorze BPO/SSC zatrudnienie może znaleźć nawet 100 tys. osób, co z punktu widzenia deweloperów oznacza dalszy wzrost zainteresowania nowoczesną powierzchnią biurową, której obecnie brakuje na tym rynku - tłumaczy Marta Wybrańska.

Jak zaznacza, tak duże zainteresowanie firm nie jest przypadkowe. - O sukcesie Krakowa zdecydował szereg czynników geograficznych i społecznych. Miasto jest doskonale położone i skomunikowane zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym - tłumaczy.

Olbrzymie znaczenie ma również zaplecze naukowe. W Krakowie działają bowiem 23 instytucje edukacyjne, w tym pięciu uniwersytetów. - Kształcą wyjątkowych specjalistów, światowej klasy inżynierów oraz osoby władające wieloma językami obcymi. Nie do przecenienia jest również fakt, że Kraków pozostaje jednym z wiodących polskich miast pod względem jakości życia i zadowolenia mieszkańców - dodaje dyrektor w Avestus Real Estate.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners rozpoczęli budowę kolejnego etapu kompleksu Enterprise Park, jednej z wiodących krakowskich inwestycji w obszarze BPO/SSC - komentuje Marta Wybrańska.

Inwestycja obejmuje realizację budynku E i F o łącznej powierzchni 26 tys. mkw. To IV etap realizacji całego kompleksu. - Powstające w zgodzie z wyśrubowanymi normami certyfikacji ekologicznej BREEAM, nowe obiekty poszerzą ofertę Enterprise Park o blisko 75 proc., do łącznej powierzchni 62 tys. mkw. Aktualnie w skład kompleksu wchodzą trzy w pełni wynajęte budynki o łącznej powierzchni najmu 29,5 tys. mkw. Niebawem do użytku oddany zostanie budynek D, który również jest już w pełni wynajęty - dodaje Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA