PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Avestus Real Estate: stawiamy na Kraków

  • Autor: Cezary Szczepański
  • 21 sty 2016 11:07

Avestus Real Estate: stawiamy na Kraków Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate

Rozwój sektora BPO/SSC i olbrzymie zainteresowanie najemców nakręcają krakowski rynek biurowy. Z tego powodu Avestus Real Estate podjął decyzję o nowej inwestycji - mówi w rozmowie z Propertynews.pl Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

REKLAMA

- Kraków należy do ścisłej światowej czołówki najbardziej atrakcyjnych lokalizacji dla firm z sektora BPO/SSC. Według raportów organizacji zrzeszających tego typu firmy, zajmuje on pierwsze miejsce w Polsce oraz dziewiąte na świecie. Co więcej, wszelkie prognozy wskazują na dalszy dynamiczny rozwój miasta w tym zakresie. Zdaniem ekspertów, w ciągu najbliższych lat w sektorze BPO/SSC zatrudnienie może znaleźć nawet 100 tys. osób, co z punktu widzenia deweloperów oznacza dalszy wzrost zainteresowania nowoczesną powierzchnią biurową, której obecnie brakuje na tym rynku - tłumaczy Marta Wybrańska.

Jak zaznacza, tak duże zainteresowanie firm nie jest przypadkowe. - O sukcesie Krakowa zdecydował szereg czynników geograficznych i społecznych. Miasto jest doskonale położone i skomunikowane zarówno na poziomie lokalnym, jak i międzynarodowym - tłumaczy.

Olbrzymie znaczenie ma również zaplecze naukowe. W Krakowie działają bowiem 23 instytucje edukacyjne, w tym pięciu uniwersytetów. - Kształcą wyjątkowych specjalistów, światowej klasy inżynierów oraz osoby władające wieloma językami obcymi. Nie do przecenienia jest również fakt, że Kraków pozostaje jednym z wiodących polskich miast pod względem jakości życia i zadowolenia mieszkańców - dodaje dyrektor w Avestus Real Estate.

- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, Avestus Real Estate i Tristan Capital Partners rozpoczęli budowę kolejnego etapu kompleksu Enterprise Park, jednej z wiodących krakowskich inwestycji w obszarze BPO/SSC - komentuje Marta Wybrańska.

Inwestycja obejmuje realizację budynku E i F o łącznej powierzchni 26 tys. mkw. To IV etap realizacji całego kompleksu. - Powstające w zgodzie z wyśrubowanymi normami certyfikacji ekologicznej BREEAM, nowe obiekty poszerzą ofertę Enterprise Park o blisko 75 proc., do łącznej powierzchni 62 tys. mkw. Aktualnie w skład kompleksu wchodzą trzy w pełni wynajęte budynki o łącznej powierzchni najmu 29,5 tys. mkw. Niebawem do użytku oddany zostanie budynek D, który również jest już w pełni wynajęty - dodaje Marta Wybrańska, Leasing Director, Avestus Real Estate.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA