PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awans dyrektorski w CBRE

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sty 2015 13:14

Awans dyrektorski w CBRE

Firma CBRE powołała Petra Svobodę na stanowisko dyrektora nowego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na obszar Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

REKLAMA

Jako dyrektor Departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego Petr Svoboda będzie doradzać klientom CBRE we wszystkich aspektach finansowania dłużnego dla projektów z rynku nieruchomości, włączając w to kwestie dotyczące finansowania uprzywilejowanego, podporządkowanego, finansowania mezzanine oraz pomostowego.

Petr Svoboda przeszedł do CBRE z Komerční banka (Grupa SG), gdzie przez 6 lat pracował w zespole Finansowania Nieruchomości w Pradze. Był tam odpowiedzialny za kluczowe projekty komercyjne we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, w tym drugą co do wielkości w historii czeskiego rynku transakcję nabycia portfela nieruchomości przemysłowych VGP przez PointPark Properties (TPG/Ivanhoé Cambridge), a także budowę jednego z najważniejszych budynków biurowych w centrum Pragi, czyli budynek Florentinum wybudowany przez PENTA. Wcześniej Petr spędził cztery lata pracując dla Bank of Ireland w Dublinie.

Jeff Alson - dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych na Czechy - będzie sprawował ogólną pieczę nad tym nowoutworzonym departamentem na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeff Alson, Dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych na Czechy oraz Departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w CBRE komentuje: Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy Petra na stanowisko dyrektora naszego nowoutworzonego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego. Na przestrzeni ostatnich kilku lat na europejskim rynku finansowania dłużnego doszło do znaczących zmian, spowodowanych pojawieniem się nowych instytucji udzielających finansowania oraz przesunięciami w zakresie przeprowadzanych na rynku nieruchomości transakcji. W odpowiedzi na te zmiany doszło do rozbudowania naszego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na rynkach Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej, w efekcie czego od roku 2010 pośredniczyliśmy w udzieleniu finansowania w postaci pożyczek na rynku nieruchomości komercyjnych o wartości ponad 2,5 miliarda euro na rzecz szerokiej gamy klientów. Obecnie zaczynamy odczuwać podobne zmiany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dlatego też podjęcie decyzji o rozszerzeniu naszej oferty finansowania dla projektów z rynku nieruchomości w celu zapewnienia, iż możemy spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów było logicznym krokiem w naszej strategii rozwoju."

Petr Svoboda dołączył do CBRE w dniu 1 stycznia 2015 roku. Pracuje on w biurze CBRE w Pradze, jednakże będzie on dostępny dla klientów i współpracowników z innych biur CBRE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA