PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awans dyrektorski w CBRE

  • Autor: propertynews.pl
  • 26 sty 2015 13:14

Awans dyrektorski w CBRE

Firma CBRE powołała Petra Svobodę na stanowisko dyrektora nowego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na obszar Europy Środkowo-Wschodniej (CEE).

REKLAMA

Jako dyrektor Departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego Petr Svoboda będzie doradzać klientom CBRE we wszystkich aspektach finansowania dłużnego dla projektów z rynku nieruchomości, włączając w to kwestie dotyczące finansowania uprzywilejowanego, podporządkowanego, finansowania mezzanine oraz pomostowego.

Petr Svoboda przeszedł do CBRE z Komerční banka (Grupa SG), gdzie przez 6 lat pracował w zespole Finansowania Nieruchomości w Pradze. Był tam odpowiedzialny za kluczowe projekty komercyjne we wszystkich sektorach rynku nieruchomości, w tym drugą co do wielkości w historii czeskiego rynku transakcję nabycia portfela nieruchomości przemysłowych VGP przez PointPark Properties (TPG/Ivanhoé Cambridge), a także budowę jednego z najważniejszych budynków biurowych w centrum Pragi, czyli budynek Florentinum wybudowany przez PENTA. Wcześniej Petr spędził cztery lata pracując dla Bank of Ireland w Dublinie.

Jeff Alson - dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych na Czechy - będzie sprawował ogólną pieczę nad tym nowoutworzonym departamentem na obszarze Europy Środkowo-Wschodniej.

Jeff Alson, Dyrektor Departamentu Rynków Kapitałowych na Czechy oraz Departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na obszar Europy Środkowo-Wschodniej w CBRE komentuje: Z ogromną przyjemnością przyjęliśmy Petra na stanowisko dyrektora naszego nowoutworzonego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego. Na przestrzeni ostatnich kilku lat na europejskim rynku finansowania dłużnego doszło do znaczących zmian, spowodowanych pojawieniem się nowych instytucji udzielających finansowania oraz przesunięciami w zakresie przeprowadzanych na rynku nieruchomości transakcji. W odpowiedzi na te zmiany doszło do rozbudowania naszego departamentu Finansowania Dłużnego i Strukturalnego na rynkach Wielkiej Brytanii oraz Europy Zachodniej, w efekcie czego od roku 2010 pośredniczyliśmy w udzieleniu finansowania w postaci pożyczek na rynku nieruchomości komercyjnych o wartości ponad 2,5 miliarda euro na rzecz szerokiej gamy klientów. Obecnie zaczynamy odczuwać podobne zmiany w regionie Europy Środkowo-Wschodniej i dlatego też podjęcie decyzji o rozszerzeniu naszej oferty finansowania dla projektów z rynku nieruchomości w celu zapewnienia, iż możemy spełnić wszystkie oczekiwania naszych klientów było logicznym krokiem w naszej strategii rozwoju."

Petr Svoboda dołączył do CBRE w dniu 1 stycznia 2015 roku. Pracuje on w biurze CBRE w Pradze, jednakże będzie on dostępny dla klientów i współpracowników z innych biur CBRE w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.

 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA