PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Awbud twardo odpowiada właścicielowi Adgar Park West

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 wrz 2015 17:36

Awbud twardo odpowiada właścicielowi Adgar Park West Adgar Park West

Firma Awbud wypowiedziała umowę o wykonawstwo modernizacji biurowca w kompleksie Adgar Park West. To następstwo wcześniejszego wypowiedzenia tej samej umowy przez właściciela budynku.

REKLAMA

Wypowiedzenie złożone przez Awbud nastąpiło z dniem 24 września br. Przedmiotem umowy była modernizacja i remont biurowca w kompleksie Adgar Park West w Warszawie. 

Jak tłumaczą przedstawiciele wykonawcy, 6 sierpnia zwrócono się do właściciela budynku o ustanowienie gwarancji z tytułu wynagrodzenia wynikającego z umowy. - Zamawiający nie poinformował emitenta [czyli firmę Awbud - przyp. red.] o podjęciu jakichkolwiek czynności zmierzających do złożenia emitentowi żądanej gwarancji zapłaty, jak też nie złożył emitentowi żądanej gwarancji zapłaty i w związku z tym, na podstawie art. 649 ze znaczkiem 4 § 1 Kodeksu cywilnego, Emitent odstąpił od Umowy z winy Zamawiającego - poinformowano w komunikacie.

Przypomnijmy, 15 września umowę firmie Awbud wypowiedziała spółka Adgar, właściciel kompleksu. - Na uzasadnienie odstąpienia od umowy Adgar wskazał, iż pomimo wezwania ze strony Adgar, Awbud nie przystąpił do wykonywania zaległych robót, czy też usuwania wad i usterek w dotychczas zrealizowanych robotach - podano wówczas w komunikacie firmy deweloperskiej.

Na kompleks Adgar Park West na warszawskiej Ochocie składają się trzy budynki biurowe o łącznej powierzchni 44 600 mkw.

Adgar Investments & Development Ltd. to spółka publiczna działająca w sektorze nieruchomości notowana na giełdzie papierów wartościowych w Tel Awiwie. Należy do Grupy Zur Shamir, jednego z holdingów działających w branży finansowej, ubezpieczeniowej i nieruchomości. Firma działa na terenie Izraela, Kanady, Belgii i Polski. Obecnie posiada 30 nieruchomości o łącznej powierzchni 276 000 mkw.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA