PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Azjatycki gigant stawia na Warszawę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 25 kwi 2016 15:41

Azjatycki gigant stawia na Warszawę fot. Plac Unii (materiały prasowe)

Compass Offices oficjalnie uruchomił drugie biuro w Warszawie. Firma wybrała biurową część Placu Unii. Wcześniej pojawiła się w wieżowcu Rondo 1.

REKLAMA

W związku z zainteresowaniem klientów i perspektywami biznesowymi w Polsce Compass Offices, lider sektora biur serwisowanych w Azji i Australii, otworzył drugie biuro w Warszawie. Na przestrzeni 1,3 tys. metrów kwadratowych, zlokalizowanych w budynku Plac Unii, zmieści się około 30 firm. Pierwsze biuro Compass Offices w Warszawie, znajduje się na 10 piętrze prestiżowego budynku Rondo 1. Liczy 2 tys. metrów kwadratowych powierzchni i zostało otwarte we wrześniu 2015, gdy firma debiutowała na polskim rynku.

- Polska stanowi atrakcyjne miejsce do rozwoju biznesu. Obserwujemy, że coraz więcej międzynarodowych firm i startupów rozpoczyna swoją działalność właśnie w Polsce. Jesteśmy podekscytowani perspektywą dalszych inwestycji w tym kraju jak i otwarciem nowego centrum, w którym nasi klienci otrzymają elastyczną przestrzeń do pracy – mówi Hadley Dean, CEO Compass Offices EMEA.

Według Głównego Urzędu Statystycznego, w Polsce powstaje rocznie około 300 tysięcy nowych firm. Polska czerpie korzyści nie tylko z rynku wewnętrznego, ale także zajmuje pierwsze miejsce w Europie jako centrum outsourcingu. Przewidywany wzrost PKB w latach 2016 i 2017 w naszym kraju wyniesie 3,5 procent. Aby zapewnić trwały wzrost gospodarczy, polscy przedsiębiorcy będą musieli znaleźć sposoby na zwiększenie wydajności.

Tendencja obserwowana w Europie wskazuje, że do 2020 roku wśród osób aktywnych zawodowo przekrój wieku będzie zróżnicowany. W tym gronie znajdzie się 51 proc. osób w przedziale 15-54 lat i 21 proc. osób w wieku 55-64.

- Zróżnicowanie klasy pracującej i zastosowanie technologii w naszym życiu prędzej, czy później wpłynie na firmy, które będą musiały rozważyć alternatywne metody prowadzenia biznesu, w tym elastyczną kulturę i czas pracy. Nasze centrum oferuje rozwiązania, które dostosowują się do potrzeb i tempa rozwoju firmy. Młodym przedsiębiorstwom dajemy możliwość dołączenia do społeczności o podobnych aspiracjach zapewniając dostęp do mentoringu wykraczający poza warsztaty edukacyjne, które regularnie organizujemy – tłumaczy Hadley Dean.

- Międzynarodowe firmy nie muszą już martwić się o efektywność kosztową. W Compass Offices mogą rozpocząć działalność i zbadać rynek bez konieczności ponoszenia dużych nakładów inwestycyjnych. Przedsiębiorcy mogą skupić się na swojej podstawowej działalności, a my zajmujemy się resztą – dodaje Dean.

Zarówno centrum Compass Offices w budynku Rondo 1 jak i Plac Unii oferują dostosowane rozwiązania biurowe dla różnorodnych firm: począwszy od sal konferencyjnych po biura wirtualne i prywatne biura serwisowane. Nowe centrum zlokalizowane jest na trzecim piętrze biurowca Plac Unii.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA