PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bałtyk coraz bardziej widoczny w Poznaniu

  • Autor: Propertynews.pl
  • 24 mar 2016 15:42

Bałtyk coraz bardziej widoczny w Poznaniu Budowa Bałtyku

Biurowiec Bałtyk, integralna część konceptu Roosevelta 22 ,osiągnął już ponad połowę swojej docelowej wysokości. Ukończonych zostało już 10 kondygnacji, które znajdują się na wysokości ok. 40 metrów 16-piętrowego wieżowca.

REKLAMA

Powstający w centrum Poznania budynek będzie mieścić w swoim wnętrzu nie tylko biura, ale także restauracje, kawiarnie, klub muzyczny i centrum fitnessu. Korzystanie z zaprojektowanego przez holenderską pracownię MVRDV biurowca ułatwi specjalnie zaprojektowana aplikacja. Zakończenie inwestycji planowane jest na pierwszy kwartał 2017 roku.

Dotychczas wykorzystano już 80 proc.materiałów przewidzianych na zbudowanie Bałtyku w stanie surowym. Najwięcej betonu i stali zbrojeniowej zużyto na podziemne kondygnacje oraz pierwsze cztery piętra. Od szóstej kondygnacji powierzchnia stropów maleje kaskadowo - powierzchnia podłogi ostatniego piętra będzie stanowić zaledwie 25 proc. największego.

Największym wyzwaniem dla wykonawców budynku staje się teraz jego wzrastająca wysokość. Do ochrony pracowników budowy i przechodniów wykorzystane zostaje coraz więcej zabezpieczeń m.in. barierki ochronne, daszki i specjalne siatki.

Jaki jest plan dewelopera dla całego kompleksu? Pomiędzy biurowcem zaprojektowanym przez holenderską pracownię MVRDV specjalizującą się w tzw. multifunctional buildings, a zabytkowym budynkiem XIX-wiecznej Concordii Design powstanie Podwórko. Będzie sercem nowego konceptu, w którym czas będą mogli spędzić nie tylko pracownicy biurowca, ale także goście i mieszkańcy Poznania.

– Bałtyk to nasza flagowa inwestycja, o której biznesowy sukces jestem absolutnie spokojny. Komercjalizacja przestrzeni Bałtyku postępuje bardzo szybko. Aktualnie zarezerwowano ponad 40% powierzchni. Duże zainteresowanie zaprocentowało podpisaniem kolejnych umów. To atrakcyjna przestrzeń nie tylko ze względu na usytuowanie budynku w samym centrum miasta. Bałtyk wraz z Concordią i Podwórkiem ma stać się inspirującym, miastotwórczym miejscem skupiającym wokół siebie ciekawe osobowości. Chciałbym, aby Bałtyk zachęcał, by przyjść tu z komputerem i popracować, spotkać się prywatnie lub biznesowo, ale też dowiedzieć się, co ciekawego dzieje się w mieście – mówi Michał Włodarczyk, partner Garvestu, który wraz z Grupą VOX jest inwestorem Bałtyku.

Jedno z pięter zajmie firma doradcza KPMG. Swoją siedzibę w Bałtyku będzie miał również zajmujący się dostarczaniem usług telekomunikacyjnych Oxylion, a także związany z konsultingiem inżynierskim Grontmij, prowadzący jednocześnie nadzór inwestycyjny Bałtyku.

Otwarta zostanie także popularna restauracja Bagels & Friends oraz duża, sieciowa kawiarnia. Najwyższe piętro ma zająć klub muzyczny, a dwie pierwsze kondygnacje – prestiżowa siłownia Fabryka Formy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA