PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bank BPS będzie najemcą nowego biurowca spółki Unidevelopment

  • Autor: Propertynews.pl
  • 15 lip 2011 08:11

Dzień po podpisaniu umowy w sprawie wybudowania i sprzedaży budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81 w Warszawie nastąpiło uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod tą pierwszą inwestycję komercyjną w ofercie deweloperskiej Unidevelopment Sp. z o.o. Budynek w przyszłości będzie siedzibą Banku Polskiej Spółdzielczości SA.

REKLAMA

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budynek biurowy nastąpiło 13 lipca o godzinie 13.00. W ceremonii uczestniczyli m.in. przedstawiciele zarządu Unibep SA, prezes Unidevelopment Sp. z o.o. oraz przedstawiciele zarządu, rady nadzorczej oraz rady Zrzeszenia Banku Polskiej Spółdzielczości SA. Podczas spotkania podpisano akt erekcyjny, który wraz z kilkoma symbolicznymi elementami został zamurowany w fundamentach nowoczesnego budynku biurowego.

- Wmurowanie kamienia węgielnego pod biurowiec przy ul. Grzybowskiej 81 jest wyjątkowym wydarzeniem dla całego sektora nieruchomości komercyjnych - mówi Piotr Maciąg, dyrektor rynku komercyjnego w Unidevelopment Sp. z o.o. - Dzisiejsza ceremonia jest efektem umowy podpisanej przez dwie polskie firmy z dużymi tradycjami. W ciągu kilkunastu lat w Polsce powstało kilka milionów mkw. powierzchni biurowych, które w większości były zrealizowane przez inwestorów zagranicznych i stanowiły przedmiot najmu. Umowa sprzedaży budynku biurowego pomiędzy spółkami reprezentującymi krajowy kapitał jest wydarzeniem niecodziennym, które z pewnością zapisze się na kartach historii polskiego rynku nieruchomości.

Jak informowaliśmy, dzień przed uroczystością, 12 lipca podpisana została warunkowa umowa przedwstępna, dotycząca sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu i związanego z nim prawa własności budynku biurowego przy ul. Grzybowskiej 81. Akt notarialny został zawarty przez przedstawicieli UNIBEP S.A. i Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.

- Podpisanie umowy w sprawie biurowca przy ulicy Grzybowskiej jest bardzo ważnym momentem dla Unidevelopment Sp. z o.o." - mówi Zbigniew Gościcki, prezes zarządu Unidevelopment Sp. z o.o. - W tym roku rozpoczęliśmy działalność deweloperską na rynku nieruchomości komercyjnych. Umowa z tak poważnym partnerem jak Bank Polskiej Spółdzielczości SA jest bez wątpienia dużym sukcesem i świadczy o zaufaniu do naszej firmy.

W ramach umowy Unibep SA jako inwestor i generalny wykonawca biurowca, przy udziale Unidevelopment Sp. z o.o. jako dewelopera, zobowiązał się do wybudowania przy ul. Grzybowskiej 81 budynku zgodnie z opracowanym projektem, uzyskania stosownych pozwoleń na jego użytkowanie i przeniesienie jego własności na Bank Polskiej Spółdzielczości SA. Obiekt o łącznej powierzchni użytkowej ok. 10 tys. mkw. ma zostać ukończony w IV kwartale 2012 roku. Wartość kontraktu wynosi 97 250 000 zł.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA