PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BBI Development przeznaczy środki ze sprzedaży Placu Unii na kolejne projekty

  • Autor: Jolanta Wasiluk
  • 20 gru 2014 10:36

BBI Development przeznaczy środki ze sprzedaży Placu Unii na kolejne projekty

BBI Development przeznaczy środki ze sprzedaży Placu Unii na kolejne projekty. W połowie 2015 r. deweloper ruszy z budową Kwartału Centralnego Konesera, a w III kwartale z Centrum Marszałkowska Sezam. Pod koniec I kwartału wznowi też prace budowlane w Złotej 44 - poinformował prezes Michał Skotnicki.

REKLAMA

W czwartek wieczorem BBI Development poinformował, że wraz z Liebrecht&wooD sfinalizował sprzedaż Placu Unii za 226 mln euro. Kupującym jest Invesco Real Estate. BBI Development miał ok. 40-proc. udział w tym przedsięwzięciu.

"Zamknięcie transakcji sprzedaży to dla nas bardzo dobra wiadomość, także z punktu widzenia płynności finansowej. Środki przeznaczymy na realizację kolejnych projektów: Złotej 44, Centrum Marszałkowska Sezam, Roma Tower oraz Kwartału Centralnego Konesera" - powiedział w rozmowie z PAP Skotnicki.

W połowie grudnia BBI Development informował o wniesieniu do spółki celowej działki pod Kwartał Centralny projektu Centrum Praskie Koneser. Projekt ten będzie realizowany wspólnie z Liebrecht&wooD.

"Zamierzamy rozpocząć budowę tego etapu w połowie 2015 r. Widzimy spore zainteresowanie zarówno ze strony najemców handlowych, jak i biurowych. Umowy będziemy zawierać po starcie budowy. Jesteśmy także bliscy wyboru operatora dla hotelu, który tam powstanie. Ponadto, 3,3 tys. m kw. zajmie Muzeum Wódki" - podał Skotnicki.

W ramach Kwartału Centralnego powstanie część biurowo-handlowa o łącznej powierzchni użytkowej 48 tys. m kw., co stanowi około 58 proc. całkowitej szacowanej powierzchni użytkowej Konesera.

Prezes poinformował, że budowa części mieszkaniowej Konesera, którą BBI Development realizuje samodzielnie, przebiega zgodnie z planem.

"I etap oddamy do użytku na przełomie I i II kwartału 2015 r. Sprzedaliśmy w nim już ok. 65 proc. loftów i soft loftów" - powiedział.

Prezes poinformował, że w przyszłym roku ruszy także realizacja Centrum Marszałkowska Sezam.

"Wkrótce rozpoczniemy rozbiórkę starego Sezamu, a prace budowlane rozpoczniemy w III kwartale 2015 r." - podał.

Centrum Marszałkowska to projekt biurowo-komercyjny przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej w Warszawie. Planowo ma tam powstać ok. 14,5 tys. m kw. powierzchni użytkowej.

Budowa Kwartału Centralnego Konesera oraz Centrum Marszałkowska potrwa ok. 2 lat.

W sierpniu BBI Development podpisał ze spółką z portfela amerykańskiego funduszu nieruchomościowego Amstar umowę o wspólnej realizacji projektu mieszkaniowego przy ulicy Złotej 44 w Warszawie. Inwestycja ta była wcześniej realizowana z dużymi kłopotami przez Orco Property Group. Amstar wraz z BBI odkupili ten projekt za 63 mln euro.

  • 1
  • 2
  • RF 2014-12-29 22:38:53
    ja czekam teraz na Konesera. Jeśli współpraca im się potoczy tak dobrze jak w przypadku Placu Unii to będzie na Pradze fajna inwestycja. Też nie powinni mieć potem problemów ze sprzedażą. Biura w takiej lokalizacji, gdzie jest pod nosem metro, tramwaj, autobus. Do tego cały Koneser to fajny kompleks. Usługi też się tej dzielnicy bardzo przydadzą, to dla Pragi będzie mocny krok naprzód.

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA