PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

BBI stawia na trudne projekty

 • Autor: Propertynews.pl
 • 02 wrz 2016 11:00

BBI stawia na trudne projekty Roma Tower

Niska cena zakupu i brak konkurencji, dzięki czemu potencjalna stopa zwrotu jest znacznie wyższa od rynkowej średniej. To przekonało firmę BBI Development do wchodzenia w "trudne" projekty.

REKLAMA

BBI Development to znany, warszawski deweloper komercyjny. Firma zrealizowała m.in. projekt Placu Unii. Obecnie pracuje nad inwestycją Koneser na Pradze, Centrum Marszałkowska w centrum, Złotą 44 i wieżowcem Roma Tower.

Jak informuje spółka, planowana jest kontynuacja obecnej strategii rozwoju. Zakłada ona koncentrację na atrakcyjnych projektach w Warszawie - zarówno mieszkaniowych, jak i biurowo-handlowych. Jednocześnie firma chce tworzyć projekty eksponowane i "wrażliwe medialnie". Chodzi o inwestycje bez decyzji o warunkach zabudowy lub planów zagospodarowania.

Inwestycje są finansowane przez kapitał własny, pozyskiwany m.in. dzięki funduszowi Immobilia Fund Sicav SIF. Oprócz tego zdobywane są kredyty bankowe. Firma współpracuje również z partnerami prywatnymi, jak Amstar czy Liebrecht & Wood.

W najbliższym czasie BBI będzie kontynuował dotychczasowe przedsięwzięcia deweloperskie. Planowane jest również rozliczenie transakcji sprzedaży Placu Unii oraz komercjalizacja Centrum Marszałkowska.

 • docent 2016-09-20 13:08:26
  Wiem że spółka odpowiada za rewitalizację Konesera i muszę przyznać że jako mieszkaniec okolic muszę naprawdę pochwalić. Może nie wszystkim zawsze się wszystko udaje jednak Koneser po zakończeniu prac stanie się miejscem bardzo ważnym dla dzielnicy a jego lokatorzy i najemcy będą tworzyć nowy wizerunek Pragi. Ja jestem bardzo dobrej myśli i muszę pogratulować!
 • akcjonariusz 2016-09-02 13:49:14
  a dlaczego nie wspomnieli, że spółka z kwartału na kwartał ma coraz większe straty i coraz niższe kapitały ?
 • inwestor 2016-09-02 12:13:30
  To ciekawa teza, że BBI zamierza realizować (zwłaszcza w sytuacji obecnego "wzmożenia" !) projekty "wrażliwe medialnie", tj. "inwestycje bez decyzji o warunkach zabudowy lub planów zagospodarowania". Jaka miała by więc być podstawa uzyskiwania dla nich decyzji o pozwoleniu na budowę ? A może będą to samowole budowlane legalizowane post factum ? jakie byłyby w tej sytuacji źródła finansowania tych inwestycji ? co na to udziałowcy BBI ?

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA