PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Beata Stelmach, prezes GE: Polska wygrywa stabilnością

  • wnp.pl
  • 23 cze 2014 09:11

Beata Stelmach, prezes GE: Polska wygrywa stabilnością

Dziś nie konkurujemy już tanią siłą roboczą, posiadamy w Polsce świetnie wykształconą kadrę inżynierską, a pracownicy zatrudnieni przy liniach produkcyjnych zapewniają doskonałą jakość produkcji. Polska ma inne atuty, takie jak stabilność prawna, przewidywalność, obecność w UE i lokalizacja geograficzna - mówi Beata Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach bałtyckich.

REKLAMA

Czy polska gospodarka jest innowacyjna?

Moim zdaniem polska gospodarka jest innowacyjna.

W porównaniu z niektórymi krajami tzw. starej Unii nie wypadamy jednak najlepiej...

Jeżeli popatrzymy na statystyki pokazujące poziom innowacyjności państw członkowskich Unii Europejskiej, to rzeczywiście kraje tzw. starej Unii pozytywnie się wyróżniają. To można jednak bardzo prosto wytłumaczyć. Rozpoczynając 25 lat temu transformację ustrojową, mieliśmy bardzo wiele zaległości do nadrobienia. Polscy przedsiębiorcy doskonale radzili sobie w trakcie okresów kryzysowych na przestrzeni ostatnich 25 lat, m.in. wchodząc na rynki zagraniczne. Dzisiaj na rynkach zagranicznych nie konkuruje się wyłącznie ceną, ale także jakością.

Na zlecenie GE niezależna firma badawcza StrategyOne przygotowuje cyklicznie raport pt. Barometr Innowacji. Barometr bada sposób, w jaki dyrektorzy najwyższego szczebla z całego świata postrzegają politykę innowacji przyjętą przez ich kraje. Aż 96 proc. szefów polskich przedsiębiorstw ocenia innowacje jako kluczowy czynnik dla biznesu.

Faktem jest, że np. dzięki programistom estońskim powstał Skype, a w Polsce podobnego przykładu nie mamy. Wciąż jest bardzo wiele do nadrobienia i do zainwestowania w nowoczesne rozwiązania, ale jeżeli popatrzymy szerzej na polskie rozwiązania i projekty, a także na rodzime przedsiębiorstwa, które z sukcesem radzą sobie na rynkach zagranicznych, możemy śmiało powiedzieć, że Polska to kraj innowacyjny.

Czym Polska wyróżnia się na tle innych państw regionu? Jakie są nasze plusy i minusy?

GE jest w Polsce od ponad 20 lat. W 21 krajach regionu Europy Środkowo-Wschodniej GE zatrudnia prawie 27 tys. ludzi, z czego w Polsce ponad 10 tys. Ta liczba pokazuje, że dla GE Polska jest atrakcyjnym krajem. Dziś nie konkurujemy już tanią siłą roboczą, posiadamy w Polsce świetnie wykształconą kadrę inżynierską, a pracownicy zatrudnieni przy liniach produkcyjnych zapewniają doskonałą jakość produkcji.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA