PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bezpieczeństwo w biurze. Czy pracownicy są przygotowani na nadzwyczajne zdarzenia?

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 15 maj 2017 10:02

Bezpieczeństwo w biurze. Czy pracownicy są przygotowani na nadzwyczajne zdarzenia? fot. Pixabay

Napad na bank i wzięcie zakładników w austriackim Tyrolu oraz dwie eksplozje przed urzędem pocztowym w Rzymie. Do obu tych wydarzeń doszło w zeszły piątek. W ostatnich tygodniach media donosiły także o zamachu na policjantów w Paryżu, czy eksplozji w metrze w rosyjskim Petersburgu. Rosnąca liczba aktów terroru w Europie każe zadać pytanie, na ile polscy pracownicy są przygotowani na nadzwyczajne sytuacje, z którymi mogą zetknąć się w miejscu pracy.

REKLAMA

Polskie przepisy zobowiązują pracodawców do przeszkolenia zatrudnionych z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że szczególnie w przypadku pracowników biurowych szkolenia traktowane są jako obowiązek, który należy wykonać jak najmniejszym kosztem i w jak najkrótszym czasie. Przepisy pożarowe i praktyka ich wdrażania również w bardzo ograniczonym stopniu odpowiadają na współczesne zagrożenia, z jakimi mogą zetknąć się pracownicy. Kluczem do zapewnienia im bezpieczeństwa jest przekazanie gruntownej wiedzy na temat zachowania w ekstremalnej sytuacji oraz regularne ćwiczenia, które pozwalają wyrobić wśród pracowników bezcenne nawyki.

Czy rodzimi pracodawcy oraz zarządcy nieruchomości uwzględniają te okoliczności i należycie dbają o bezpieczeństwo pracowników biurowych? Odpowiedzi na to pytanie poszukają eksperci Koalicji na rzecz Bezpieczeństwa w badaniu mającym na celu ocenę stanu bezpieczeństwa w biurach. Dostępna w internecie ankieta składa się z 12 prostych pytań, na podstawie których możliwa będzie ocena, czy pracownicy biurowi czują się bezpiecznie oraz na ile to poczucie poparte jest realnymi umiejętnościami zachowania się w nadzwyczajnych okolicznościach. W ankiecie padają pytania o praktyczne ćwiczenia ewakuacji z budynku oraz znajomość sygnałów wykorzystywanych w sytuacji zagrożenia.


Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA