PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Bezprecedensowe przenosiny

  • Autor: Propertynews.pl
  • 11 lip 2016 07:55

Bezprecedensowe przenosiny Wieżowiec Emilia

- Szanując opinie mieszkańców podjęliśmy razem z miastem inicjatywę bez precedensu: rozłożenia elementów budynku na części i złożenia ich w nowym miejscu, decydując się na partycypowanie w kosztach całej operacji - informuje w komentarzu firma Griffin Real Estate.

REKLAMA

Przypomnijmy, Jarosław Jóźwiak, zastępca prezydent Warszawy i Paweł Łoziński, prezes spółki Emilia podpisali umowę w sprawie przeniesienia "Emilki". W miejscu pawilonu powstanie budynek o charakterze biurowym, ewentualnie biurowiec z funkcją hotelową.

- Jako aktywny inwestor na terenie Warszawy jesteśmy szczególnie wrażliwi na potrzeby i głosy jej mieszkańców i organizacji społecznych. Uważnie ich słuchamy - komentuje Griffin.

Jak zapewnia deweloper, wszystkie prace rozbiórkowe będą przeprowadzane zgodnie z prawem i w porozumieniu w władzami miasta. - Finalnie, cała operacja zakończy się postawieniem pawilonu w równie eksponowanym miejscu co dotychczas. Mamy nadzieję, że w nowym miejscu Emilia w dalszym ciągu będzie budziła, tak jak do tej pory, sympatię i sentyment warszawiaków - informuje.

Spółka Emilia posiada pozwolenie na rozbiórkę pawilonu. Podpisane porozumienie szczegółowo określa jak będzie realizowany projekt. Obecnie Griffin Group pracuje nad projektem architektonicznym. Koncepcję opracowuje nie jedna pracownia, lecz konsorcjum biur. Łoziński ma nadzieję, że do końca roku będzie gotowa koncepcja. Jak podkreślił Łoziński, opinia publiczna zostanie poinformowana w chwili, gdy będzie gotowy projekt. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA