PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Białystok ogłasza przetarg na wyposażenie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego

  • Autor: PAP
  • 17 sty 2013 21:17

Miasto Białystok ogłosiło przetarg na wyposażenie w meble i sprzęt biurowy budynków powstającego Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego. Wartość zamówienia to około 3,2 mln zł - poinformował w czwartek na konferencji prasowej prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

REKLAMA

Drugi przetarg, na wyposażenie laboratoriów, które znajdą się w parku, ma być ogłoszony w lutym - dodał prezydent.

Firmy zainteresowane dostarczeniem sprzętu biurowego swoje oferty mogą składać do 26 lutego. Sprzęt ma być dostarczony w ciągu czterech miesięcy od daty podpisania umowy z firmą, która wygra postępowanie.

Na budowie Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T) są opóźnienia. Prezydent poinformował, że budowa pierwszego obiektu - inkubatora technologicznego - jest zaawansowana w 80 proc., drugiego natomiast - centrum technologicznego w 60 proc. Prace na budowie trwają. Prezydent liczy, że oficjalnie inkubator, który jest miejscem dla nowych, młodych firm, powinien być oficjalnie otwarty w trzecim kwartale 2013 roku, centrum technologiczne natomiast w czwartym kwartale 2013 lub na początku 2014 roku. Oficjalne otwarcia mają się odbyć już po wprowadzeniu się do Parku pierwszych firm, co oznacza, że budynek powinien być oddany do użytku wcześniej.

Budowa Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego jest jedną z największych inwestycji realizowanych przez władze Białegostoku z wykorzystaniem środków z UE. Wartość całego projektu to blisko 167,5 mln zł, z czego 120 mln zł to dotacja z UE z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Po pierwszym naborze do inkubatora technologicznego zakwalifikowano pierwszych kilkanaście firm; organizowane są kolejne nabory. Do 31 marca można składać aplikacje w trzecim naborze do inkubatora. O wejście na teren parku z działalnością mogą się tym razem ubiegać podmioty, które działają na rynku nie dłużej niż 3 lata lub dopiero planujące swoją działalność.

Budowa Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego (BPN-T) trwa od maja 2011 r. Na jego terenie powstają dwa budynki: Inkubatora Technologicznego i Administracji oraz Centrum Technologicznego. Przygotowano też 23 ha gruntów dla inwestorów.

Jak wcześniej informowała dyrekcja BPN-T firmy będą zawierać umowy najmu na pomieszczenia w parku na preferencyjnych warunkach na 3 lata. W pierwszym roku działalności firma otrzyma 80 proc. ulgi w czynszu, w drugim roku 55 proc., a w trzecim 30 proc. Stawka bazowa czynszu to 35 zł netto za metr kwadratowy.

W inkubatorze będzie dostępnych 61 powierzchni biurowych do wynajęcia na preferencyjnych warunkach. Powierzchnie te będą miały od 19 do 64 metrów kwadratowych. Zainteresowani założeniem działalności gospodarczej, którzy będą chcieli ulokować się w BPN-T i którzy wystartują w pierwszym naborze, mogą liczyć na symboliczny czynsz - 1 zł - przez 3 miesiące.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA