PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura czekają na technologie mobilne

  • Autor: propertynews.pl
  • 03 sty 2017 12:40

Biura czekają na technologie mobilne Ericpol, mat. prasowe

Pracodawcy są wciąż w pół drogi do wdrożenia technologii mobilnej w swoich firmach. W środowisku biurowym nadal dominują komputery stacjonarne, z których korzysta ponad 50 proc. pracowników, jedna trzecia używa laptopów, a jeden na pięciu pracowników korzysta z tabletów - wynika z najnowszego badania Gartnera.

REKLAMA

Analiza pokazuje też, że znaczna część urządzeń mobilnych, z których korzystają pracownicy to sprzęt prywatny – mniej niż jedna czwarta badanych zadeklarowała, że firma zapewnia im służbowe smartfony.  Tymczasem zmieniający się styl pracy i rozwój technologii będzie wymagał od pracodawców większych inwestycji w mobilność.

Opracowanie firmy badawczej Gartner wskazuje, że pracodawcy są wciąż w pół drogi do wdrożenia technologii mobilnej w swoich organizacjach. Ponad połowa specjalistów używa w biurze komputerów stacjonarnych, jedna trzecia laptopów, a jeden na pięciu pracowników korzysta z tabletów. Dane pokazują także, że potrzeba bardziej mobilnej pracy jest na tyle wyraźna, że osoby, które nie dysponują urządzeniami służbowymi korzystają z własnego sprzętu – robi tak 2 na 3 ankietowanych. Najczęściej użytkowane są prywatne smartfony, których używa 39 proc. badanych.

– Wdrożenie rozwiązań mobilnych w biurze sprawdza się nie tylko w przypadku pracy zdalnej. Laptop czy tablet umożliwia swobodne przemieszczanie się i wybór strefy najlepiej odpowiadającej bieżącym potrzebom. Obserwujemy na polskim rynku, że zarówno pracownicy jak i pracodawcy odczuwają potrzebę wprowadzenia bardziej elastycznego modelu realizacji zadań, w którym nacisk zostanie położony nie na liczbę godzin spędzonych przy biurku, ale efekty. Obecnie prowadzimy projekt badawczy dotyczący smart workingu, weryfikujący na ile firmy są gotowe na tego typu zmiany. Jednym z kluczowych wniosków płynących z ankiety jest to, że organizacje wykazują duży poziom zaufania do swoich zespołów, co jest fundamentem modelu zarządzania opartego na większej elastyczności i mobilności – mówi Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. handlu i marketingu, członek zarządu, Mikomax Smart Office.

Firmowy sprzęt na miarę potrzeb

Projekt badawczy Mikomax Smart Office definiuje infrastrukturę IT jako jeden z czterech kluczowych czynników wprowadzenia bardziej elastycznego modelu pracy (obok polityki wewnętrznej, przywództwa i aranżacji przestrzeni biurowej). Technologie, z których korzystamy mają zasadniczy wpływ na wydajność, jakość i komfort pracy.

  • 1
  • 2

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA