PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura do wynajęcia w dawnym budynku „Polskiej Wełny"

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2012 15:38

Biura do wynajęcia w dawnym budynku „Polskiej Wełny"

W zrewitalizowanym budynku „Polskiej Wełny" przyległym bezpośrednio do galerii handlowej Focus Mall w Zielonej Górze, firma Amfilada II sp. zo.o. stworzyła centrum biznesowe Alpha Business Center. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu.

REKLAMA

W obiekcie jest łącznie 7,3 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej w różnych modułach, z czego 350 mkw. stanowi powierzchnia wynajęta. Na parterze znajduje się 770 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, kolejne ponad 6,5 tys. mkw. to biura rozmieszczone na trzech kolejnych poziomach biurowca. Pierwszą i drugą kondygnację stanowi przestrzeń open space.

Budynek z 1820 r. został kupiony i zrewitalizowany przez spółkę Amfilada II w 2011 roku. Obecnie trwają przygotowania do połączenia go z galerią Focus Mall, co zajmie kilka tygodni. - Chcemy połączyć dwa budynki w jedną całość za pomocą korytarza, a na parterze biurowca planujemy stworzyć lobby z restauracjami i kawiarniami, z których będzie można zarówno wejść do biur, jak i przejść bezpośrednio do galerii handlowej - powiedział Cezary Czerniejewski, dyrektor ds. inwestycji w firmie Ober-Haus, która komercjalizuje biurowiec. Obecnie trwają uzgodnienia z architektem odnośnie możliwości wdrożenia tych rozwiązań.

Jak podkreśla Cezary Czerniejewski, atrakcyjność powierzchni biurowych budynku wkrótce dodatkowo podniesie planowana rozbudowa największej w województwie lubuskim galerii handlowej Focus Mall, która ma się rozpocząć w przyszłym roku. Galerię już dziś odwiedza ponad 100 tys. osób tygodniowo.

- Za zlokalizowaniem biura w Alpha Business Center przemawia też fakt, że Zielona Góra jest miastem silnie rozwijającym się, a przy tym charakteryzującym się niższymi kosztami pracy w porównaniu z innymi miastami. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i bliskość autostrad A2 i A4.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA