PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura do wynajęcia w dawnym budynku „Polskiej Wełny"

  • Autor: Propertynews.pl
  • 23 maj 2012 15:38

Biura do wynajęcia w dawnym budynku „Polskiej Wełny"

W zrewitalizowanym budynku „Polskiej Wełny" przyległym bezpośrednio do galerii handlowej Focus Mall w Zielonej Górze, firma Amfilada II sp. zo.o. stworzyła centrum biznesowe Alpha Business Center. Obecnie trwa proces komercjalizacji obiektu.

REKLAMA

W obiekcie jest łącznie 7,3 tys. mkw. powierzchni handlowej i biurowej w różnych modułach, z czego 350 mkw. stanowi powierzchnia wynajęta. Na parterze znajduje się 770 mkw. powierzchni handlowo-usługowej, kolejne ponad 6,5 tys. mkw. to biura rozmieszczone na trzech kolejnych poziomach biurowca. Pierwszą i drugą kondygnację stanowi przestrzeń open space.

Budynek z 1820 r. został kupiony i zrewitalizowany przez spółkę Amfilada II w 2011 roku. Obecnie trwają przygotowania do połączenia go z galerią Focus Mall, co zajmie kilka tygodni. - Chcemy połączyć dwa budynki w jedną całość za pomocą korytarza, a na parterze biurowca planujemy stworzyć lobby z restauracjami i kawiarniami, z których będzie można zarówno wejść do biur, jak i przejść bezpośrednio do galerii handlowej - powiedział Cezary Czerniejewski, dyrektor ds. inwestycji w firmie Ober-Haus, która komercjalizuje biurowiec. Obecnie trwają uzgodnienia z architektem odnośnie możliwości wdrożenia tych rozwiązań.

Jak podkreśla Cezary Czerniejewski, atrakcyjność powierzchni biurowych budynku wkrótce dodatkowo podniesie planowana rozbudowa największej w województwie lubuskim galerii handlowej Focus Mall, która ma się rozpocząć w przyszłym roku. Galerię już dziś odwiedza ponad 100 tys. osób tygodniowo.

- Za zlokalizowaniem biura w Alpha Business Center przemawia też fakt, że Zielona Góra jest miastem silnie rozwijającym się, a przy tym charakteryzującym się niższymi kosztami pracy w porównaniu z innymi miastami. Nie bez znaczenia jest także lokalizacja na terenie Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i bliskość autostrad A2 i A4.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA