PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura i hotele windują wyniki Warimpexu

  • Autor: PropertyNews.pl
  • 06 kwi 2018 16:14

Biura i hotele windują wyniki Warimpexu Fot. pixabay

Warimpex spodziewa się najlepszego wyniku finansowego od czasu wejścia na giełdę. Dodatni wynik z wyceny nieruchomości biurowych i sprzedaż udziałów w ośmiu hotelach dały rezultat w postaci wyniku finansowego netto w wysokości 41,5 mln euro. 

REKLAMA

 Jak wskazują wstępne dane, wynik finansowy spółki Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG za rok 2017, zamykający się zyskiem w wysokości 41,5 mln euro, będzie najlepszym wynikiem od wejścia spółki na giełdę w 2007 roku. Jest to głównie efekt zwiększenia wartości nieruchomości biurowych spółki oraz zysków ze sprzedaży udziałów w ośmiu hotelach, która nastąpiła w maju 2017 r. Transakcja ta przyczyniła się do wyraźnego wzmocnienia podstaw finansowych przedsiębiorstwa. Zobowiązania grupy zmniejszyły się łącznie o 134 mln euro, co pozwoliło na istotne zredukowanie kosztów z tytułu odsetek. Znacząco wzrósł także udział kapitału własnego, z 12 proc. w 2016 r. do 32 proc. w 2017 r.

 Dobry wynik umożliwi Warimpeksowi realizację trzech podstawowych założeń: rozwój nowych projektów deweloperskich, które znajdują się już w fazie budowy lub planowania, strategiczne zakupy oraz odpowiednia dywidenda, której wypłata zostanie zaproponowana na nadchodzącym walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

W zakresie działalności operacyjnej, sprzedaż ośmiu hoteli spowodowała spadek przychodów w segmencie hoteli z 51,9 mln euro w 2016 r. do 27,5 mln euro w 2017 r. Spadek ten został częściowo skompensowany wzrostem przychodów z wynajmu nieruchomości biurowych z 8,6 mln euro do 13,2 mln euro. Jest on efektem przede wszystkim ukończenia wynajętego w całości obiektu wielofunkcyjnego Bykovskaya na terenie Air Port City St. Petersburg. Przychody grupy ze sprzedaży spadły z 62,2 mln euro do 42,4 mln euro.

Dodatkowo, dzięki wyraźnemu wzrostowi wskaźników EBITDA (o 57 proc.) i EBIT (o 116 proc.), ze względu na wyższe zyski ze sprzedaży nieruchomości i pozytywny wynik wyceny nieruchomości biurowych, wstępny wynik finansowy wyniósł 41,5 mln euro (22,9 mln euro rok wcześniej).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA