PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura serwisowe rosną w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2017 09:13

Biura serwisowe rosną w siłę fot. City Space

Do niedawna nowoczesne przestrzenie biurowe w prestiżowych lokalizacjach były dla początkujących przedsiębiorców praktycznie niedostępne. Nikt z liczących się na rynku nieruchomości graczy nie był zainteresowany wynajmem powierzchni niewielkim firmom, znajdującym się dopiero na początku drogi do świetnie prosperującego biznesu. Dziś jest zupełnie inaczej – ambitni przedsiębiorcy mogą wybierać wśród najlepszych lokalizacji w mieście, bez względu na obecną wielkość ich firmy.

REKLAMA

Każdego roku w Polsce powstaje kilkaset tysięcy nowych firm. Ogromną większość spośród nich, około 80 procent zakładają osoby, które wybierają samodzielność i decydują się na budowanie od podstaw własnego biznesu. 

Nowe możliwości przed małym i średnim biznesem otworzyli operatorzy biur serwisowanych. Dzięki nim w zasięgu początkujących przedsiębiorców pojawiły się najbardziej prestiżowe adresy nie tylko w Warszawie, ale również w miastach regionalnych. Ich oferta skierowana jest do firm liczących od jednego do kilkunastu pracowników.

– To rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb firm, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju i jednocześnie dynamicznie rosną – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający CitySpace. W przypadku biur serwisowanych powiększenie zespołu z dnia na dzień nie stanowi najmniejszego problemu. 

– Bardzo przyjemnie jest patrzeć, jak firmy wynajmujące u nas stanowiska pracy zwiększają skalę swojej działalności. Charakterystyczną cechą naszego produktu jest to, że praktycznie w każdej chwili możemy udostępnić kolejne gabinety lub dodatkowe stanowiska pracy w otwartej, dedykowanej firmie przestrzeni – tłumaczy Rączkowski.

Ponieważ dla najemców biur serwisowanych kluczowa jest elastyczność, rozliczenia z operatorem odbywają się w oparciu o liczbę stanowisk pracy. Przedsiębiorca dostaje do dyspozycji w pełni wyposażone i gotowe do pracy biura, recepcję, kuchnię z gorącą kawą, strefę wypoczynku oraz inne przestrzenie wspólne, bez których żadna firma nie może się obyć. To wszystko w cenie stanowiska. Nie ma tu mowy o skomplikowanych i często bardzo zawiłych konstrukcjach umów, w których stawka czynszu za metr kwadratowy biura to tylko jeden z wielu elementów składowych faktury wystawianej przez właściciela lub zarządcę nieruchomości. Użytkownik biura serwisowanego nie martwi się o zapewnienie i koszty ochrony, sprzątania, czy wyposażenia części wspólnych. Każdy kto negocjował wynajem powierzchni biurowych w modelu konwencjonalnym wie, że wyprowadzenie tych obowiązków poza firmę to istotna oszczędność czasu i energii.

Dynamiczny rozwój biur serwisowanych to zjawisko obserwowane szczególne w ostatnim roku. Potencjał drzemiący w tym segmencie rynku dostrzegli największy działający w Polsce deweloperzy. Impuls do upowszechnienia oferty all-inclusive dla małych i średnich firm dał nieruchomościowy gigant – grupa Echo Investment. Przejęcie dwóch warszawskich centrów biznesowych oferujących biura serwisowane (działających dotychczas w ramach globalnej sieci Compass Offices) dało we wrześniu ubiegłego roku początek nowej marce CitySpace, która dziś dysponuje lokalizacjami również w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA