PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura serwisowe rosną w siłę

  • Autor: Propertynews.pl
  • 31 sie 2017 09:13

Biura serwisowe rosną w siłę fot. City Space

Do niedawna nowoczesne przestrzenie biurowe w prestiżowych lokalizacjach były dla początkujących przedsiębiorców praktycznie niedostępne. Nikt z liczących się na rynku nieruchomości graczy nie był zainteresowany wynajmem powierzchni niewielkim firmom, znajdującym się dopiero na początku drogi do świetnie prosperującego biznesu. Dziś jest zupełnie inaczej – ambitni przedsiębiorcy mogą wybierać wśród najlepszych lokalizacji w mieście, bez względu na obecną wielkość ich firmy.

REKLAMA

Każdego roku w Polsce powstaje kilkaset tysięcy nowych firm. Ogromną większość spośród nich, około 80 procent zakładają osoby, które wybierają samodzielność i decydują się na budowanie od podstaw własnego biznesu. 

Nowe możliwości przed małym i średnim biznesem otworzyli operatorzy biur serwisowanych. Dzięki nim w zasięgu początkujących przedsiębiorców pojawiły się najbardziej prestiżowe adresy nie tylko w Warszawie, ale również w miastach regionalnych. Ich oferta skierowana jest do firm liczących od jednego do kilkunastu pracowników.

– To rozwiązanie skrojone na miarę potrzeb firm, które znajdują się w początkowej fazie rozwoju i jednocześnie dynamicznie rosną – mówi Sebastian Rączkowski, dyrektor zarządzający CitySpace. W przypadku biur serwisowanych powiększenie zespołu z dnia na dzień nie stanowi najmniejszego problemu. 

– Bardzo przyjemnie jest patrzeć, jak firmy wynajmujące u nas stanowiska pracy zwiększają skalę swojej działalności. Charakterystyczną cechą naszego produktu jest to, że praktycznie w każdej chwili możemy udostępnić kolejne gabinety lub dodatkowe stanowiska pracy w otwartej, dedykowanej firmie przestrzeni – tłumaczy Rączkowski.

Ponieważ dla najemców biur serwisowanych kluczowa jest elastyczność, rozliczenia z operatorem odbywają się w oparciu o liczbę stanowisk pracy. Przedsiębiorca dostaje do dyspozycji w pełni wyposażone i gotowe do pracy biura, recepcję, kuchnię z gorącą kawą, strefę wypoczynku oraz inne przestrzenie wspólne, bez których żadna firma nie może się obyć. To wszystko w cenie stanowiska. Nie ma tu mowy o skomplikowanych i często bardzo zawiłych konstrukcjach umów, w których stawka czynszu za metr kwadratowy biura to tylko jeden z wielu elementów składowych faktury wystawianej przez właściciela lub zarządcę nieruchomości. Użytkownik biura serwisowanego nie martwi się o zapewnienie i koszty ochrony, sprzątania, czy wyposażenia części wspólnych. Każdy kto negocjował wynajem powierzchni biurowych w modelu konwencjonalnym wie, że wyprowadzenie tych obowiązków poza firmę to istotna oszczędność czasu i energii.

Dynamiczny rozwój biur serwisowanych to zjawisko obserwowane szczególne w ostatnim roku. Potencjał drzemiący w tym segmencie rynku dostrzegli największy działający w Polsce deweloperzy. Impuls do upowszechnienia oferty all-inclusive dla małych i średnich firm dał nieruchomościowy gigant – grupa Echo Investment. Przejęcie dwóch warszawskich centrów biznesowych oferujących biura serwisowane (działających dotychczas w ramach globalnej sieci Compass Offices) dało we wrześniu ubiegłego roku początek nowej marce CitySpace, która dziś dysponuje lokalizacjami również w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA