PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura w rękach Medusy. Skanska zdradza szczegóły nowej inwestycji

  • Autor: Propertynews.pl
  • 14 gru 2016 12:16

Biura w rękach Medusy. Skanska zdradza szczegóły nowej inwestycji Wspólne projekty Skanska i Medusa Group - Kapelanka 42, Green Horizon, Dominikański i Silesia Business Park

Skanska zdecydowała, że to studio Medusa Group - jedna z najlepszych pracowni architektonicznych w Polsce - zaprojektuje jej premierowy projekt biurowy w Trójmieście. Będzie to przykład prostej, nowoczesnej architektury, dopasowanej do charakteru i zmieniających się potrzeb miasta.

REKLAMA

- Filozofią naszych dotychczasowych projektów realizowanych ze Skanska jest ich uniwersalny charakter i ponadczasowość. Podobny koncept stworzymy w Gdańsku - mówi Przemo Łukasik z Medusa Group.

Projekt biurowy Skanska powstanie w ścisłym centrum biznesowym Gdańska, naprzeciwko kampusu Uniwersytetu Gdańskiego.

- Zespół budynków biurowych przy ul. Grunwaldzkiej znajduje się w miejscu szczególnym pod względem lokalizacji. Przebiega tędy trójmiejski szlak komunikacyjny z główną arterią łącząca trzy miejskie ośrodki oraz linią SKM. Zadaniem, jakie postawiła przed nami Skanska było wprowadzenie tam nowej zabudowy. Docelowo ma ona wytworzyć ciekawą przestrzeń ogólnodostępną i uruchomić proces przemian miejskiej przestrzeni, która w dalszej perspektywie wzbogaci się o nowe, wysokiej klasy budynki użyteczności publicznej – tłumaczy Przemo Łukasik.

Będzie to pierwsza inwestycja biurowa Skanska w Trójmieście i jednocześnie pierwszy projekt architektoniczny medusa group w Gdańsku. Wywodząca się ze Śląska grupa architektów współpracuje ze Skanska od niemal dekady. Projekt przy Grunwaldzkiej będzie ósmym wspólnym przedsięwzięciem architektonicznym. W portfolio dotychczasowych realizacji znajdują się już łódzki budynek Green Horizon, Kapelanka 42 w Krakowie, Dominikański we Wrocławiu, w który pracownia wkomponowała zrewitalizowany pałac barokowy, budowana w Łodzi Nowa Fabryczna, czy wreszcie Silesia Business Park w Katowicach.

- Wspólnie z Medusa Group zaprojektowaliśmy razem ponad 200 tys. mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej. To tyle, ile wynosi niemal połowa powierzchni biurowych dostępnych w Gdańsku. Dobrze się rozumiemy i podobnie myślimy o funkcjonalności budynków i designie. Projekty Medusy są zgodne z naszą koncepcją tworzenia miejsc uniwersalnych i ponadczasowych,. Jednocześnie doskonale uzupełniają estetykę miast, w których są budowane. Odpowiadają też naszym biznesowym partnerom. Wiemy, że Gdańsk potrzebuje wysokiej jakości biur dla dużych firm – chcemy, żeby nasz projekt odpowiedział na tę potrzebę – komentuje Łukasz Kaleciński, dyrektor regionalny w Skanska Property Poland.

Poza projektami biurowymi, medusa jest autorem wielu ciekawych pomysłów architektonicznych – w tym na przykład planu rewitalizacji szybu Krystyna, jednego z siedmiu cudów architektury Górnego Śląska.

Inwestycja powstanie przy ul. Grunwaldzkiej 343-345 na działce o powierzchni ok. 9 000 mkw. Łączna planowana powierzchni najmu brutto to ok. 42 000 mkw. Prace przygotowujące teren pod inwestycję rozpoczną się w połowie przyszłego roku. Budynek będzie certyfikowany w systemie LEED.

Generalnym wykonawcą budynku jest firma Skanska. Za komercjalizację projektu odpowiada Skanska Property Poland.

  • aa 2016-12-16 10:44:48
    Pracowałem kiedyś pod tym adresem. Były tam Sopockie Zakłady Przemysłu Maszynowego z siedz. w Gdańsku - Oliwie. Historycznie wywodziły się z Sopotu, stąd nazwa.
    Produkcji zaniechały w latach dziewięćdziesiątych, potem w halach produkcyjnych ulokowały się hurtownie, a w biurowcu bank i jakaś firma spedycyjna.
    Przemiany funkcjonalne tej okolicy następują błyskawicznie.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA