PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura w zabytkach specjalnością Fenix Group

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 mar 2013 14:57

Spółka Fenix Group, która specjalizuje się w rewitalizacji zabytkowych budynków, przez najbliższe 5-6 lat będzie oddawać do użytku 2-3 odnowione nieruchomości rocznie - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Kawalec, prezes tej firmy. Będą to obiekty biurowe oraz mieszkaniowe z funkcją usługowo-handlową na parterze. Jednocześnie firma "poluje" na kolejne zabytki.

REKLAMA

- Interesują nas przede wszystkim nieruchomości w południowym Śródmieściu - to tam zachowało się najwięcej starych, zabytkowych kamienic, a także na bliskiej Pradze, gdzie również jest dużo substancji historycznej - wyjaśnia prezes Fenix Group.

Spółka jest aktywna na polskim rynku od 2006 roku, a pierwszym obiektem komercyjnym, który ukończyła, jest odnowiona, dawna przędzalnia w Łodzi. Jest to budynek o powierzchni ok. 3,8 tys. mkw., który firma zakupiła w 2006 roku, a oddała do użytku 18 miesięcy temu. Powierzchnie biurowe są tu praktycznie w pełni wynajęty.

Andrzej Kawalec podkreśla, iż celem Fenix Group jest rewitalizacja zabytkowych budynków. Obecne inwestycje spółki są zlokalizowane głównie w Warszawie. - Mamy 15 budynków w stolicy, których rewitalizacja jest na różnym etapie zaawansowania. Za 12 miesięcy oddamy do użytku pierwsze budynki na Pozańskiej, Hożej i Noakowskiego - zapowiada Andrzej Kawalec.  

Fenix Group jest funduszem inwestycyjnym. Zrzesza inwestorów indywidualnych z Polski, Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Spółka wraz z podmiotami zależnymi dysponuje kapitałem własnym o wysokości 104,3 mln zł oraz kontroluje aktywa o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Do 2012 roku w pełni zrewitalizowała i oddała do użytku około 10 tys. mkw. powierzchni (Przędzalnia Braci Muhle w Łodzi oraz gmach PTK w Łodzi).

Check English version 

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA