PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biura w zabytkach specjalnością Fenix Group

  • Autor: propertynews.pl
  • 15 mar 2013 14:57

Spółka Fenix Group, która specjalizuje się w rewitalizacji zabytkowych budynków, przez najbliższe 5-6 lat będzie oddawać do użytku 2-3 odnowione nieruchomości rocznie - zapowiada w rozmowie z Propertynews.pl Andrzej Kawalec, prezes tej firmy. Będą to obiekty biurowe oraz mieszkaniowe z funkcją usługowo-handlową na parterze. Jednocześnie firma "poluje" na kolejne zabytki.

REKLAMA

- Interesują nas przede wszystkim nieruchomości w południowym Śródmieściu - to tam zachowało się najwięcej starych, zabytkowych kamienic, a także na bliskiej Pradze, gdzie również jest dużo substancji historycznej - wyjaśnia prezes Fenix Group.

Spółka jest aktywna na polskim rynku od 2006 roku, a pierwszym obiektem komercyjnym, który ukończyła, jest odnowiona, dawna przędzalnia w Łodzi. Jest to budynek o powierzchni ok. 3,8 tys. mkw., który firma zakupiła w 2006 roku, a oddała do użytku 18 miesięcy temu. Powierzchnie biurowe są tu praktycznie w pełni wynajęty.

Andrzej Kawalec podkreśla, iż celem Fenix Group jest rewitalizacja zabytkowych budynków. Obecne inwestycje spółki są zlokalizowane głównie w Warszawie. - Mamy 15 budynków w stolicy, których rewitalizacja jest na różnym etapie zaawansowania. Za 12 miesięcy oddamy do użytku pierwsze budynki na Pozańskiej, Hożej i Noakowskiego - zapowiada Andrzej Kawalec.  

Fenix Group jest funduszem inwestycyjnym. Zrzesza inwestorów indywidualnych z Polski, Francji, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii. Spółka wraz z podmiotami zależnymi dysponuje kapitałem własnym o wysokości 104,3 mln zł oraz kontroluje aktywa o powierzchni ponad 30 tys. mkw. Do 2012 roku w pełni zrewitalizowała i oddała do użytku około 10 tys. mkw. powierzchni (Przędzalnia Braci Muhle w Łodzi oraz gmach PTK w Łodzi).

Check English version 

Podobał się artykuł? Podziel się!

IX EUROPEJSKI KONGRES GOSPODARCZY

10-12 maja 2017 • Katowice • Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Spodek

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA