PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurko na plaży? Tak, ale z wygodnym krzesłem

  • Autor: propertynews.pl
  • 08 wrz 2016 10:00

Biurko na plaży? Tak, ale z wygodnym krzesłem fot. Shutterstock

Pracodawcy kuszą designem przestrzeni biurowych. Praca w scenerii jak z plaży, ogrodu czy placu zabaw jest dziś w cenie, ale na dłuższą metę i tak wygrywają komfort i ergonomia. Jak nie wylać dziecka z kąpielą projektując nowoczesne biuro?

REKLAMA

Przestrzeń dla inżynierów

Biuro polskiej siedziby BuroHappold Engineering w Spektrum Tower przy ul. Twardej w Warszawie musiało spełniać wymogi najwyższych standardów technicznych - w końcu to przestrzeń dla inżynierów.

- Inwestor dał nam zielone światło na dopasowanie projektu do naszych potrzeb, w tym zaplanowanie wszystkich instalacji technicznych oraz układu wewnętrznego – wspomina Ian Booth, partner, BuroHappold Engineering.

Priorytetem miały być nie tyle designerskie wnętrza, co zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. - Postawiliśmy na wysoką wydajność oświetlenia, akustyki i systemów HVAC. System wentylacji zapewnia świeże powietrze oraz komfort termiczny przez cały rok, a dzięki użytym po raz pierwszy w Polsce hybrydowym belkom chłodniczym, z płynną regulacją wydatku powietrza, nawet podczas długich spotkań w salach konferencyjnych czujemy się komfortowo – komentuje Booth.

Formalnie, ale i prywatnie

Liczy się nie tylko komfort fizyczny, ale i psychiczny. Dlatego firmy oferują swoim przedszkola, żłobki, a nawet... masaże. Tak jest w podpoznańskim parku technologicznym YouNick. - W bardzo wymagającej branży IT, przyjazne biuro w dobrej lokalizacji, dostosowane do potrzeb klientów i pracowników, to absolutna podstawa. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy się do nowo wybudowanego, nowoczesnego biurowca, wzorowanego na amerykańskiej Dolinie Krzemowej i znaleźliśmy tu wszystko, czego potrzebujemy w codziennej pracy - mówi Edward Nowicki, członek zarządu Trecom.

Firma ma kilkusetmetrową przestrzeń biurową. Jak wspomina architekt Tomasz Osięgłowski z Ultra Architects, wyzwaniem było znalezienie nowej formuły na połączenie miejsca pracy i spotkań – zarówno formalnych, jak i prywatnych. Sposób się znalazł - na całej wysokości trzykondygnacyjny biurowiec został „przepruty” wewnętrznym patio, tworząc otwartą przestrzeń umożliwiającą łatwiejszą komunikację między pracownikami.

Przestrzenie wspólne uzupełniają salki konferencyjne – od dużych, po kameralne, a także „data center”, sale spotkań, nowoczesne centrum konferencyjne, strefy odpoczynku wewnątrz i na zewnątrz budynku, restauracja KarmNick, a także żłobek i przedszkole.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA