PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro bez ograniczeń

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 kwi 2016 13:47

Biuro bez ograniczeń Zuzanna Mikołajczyk, dyrektor ds. marketingu i handlu, członek zarządu Mikomax Smart Office

Czy ktoś wyobraża sobie dzisiaj świat bez Internetu? Stały dostęp do sieci to must have dla młodych ludzi, a osoby 55+ stanowią aż 14 proc. społeczności internetowej i są najszybciej rosnącą grupą użytkowników.

REKLAMA

Online coraz częściej równa się mobile. Według Wave 8 w 2015 roku smartfony zdominowały rynek urządzeń łączących z siecią, zostawiając komputery PC czy laptopy w tyle.

Bycie mobile szybko rośnie w siłę. Co przyniesie przyszłość? Prognozy pokazują, że w 2017 roku na każdą osobę przypadnie aż 5 urządzeń z dostępem do Internetu, a do 2021 rynek mobile dziesięciokrotnie się powiększy. Trend już przekłada się na rynek pracy. Chcemy być mobile. I tego wymagamy od miejsca pracy. A za potrzebami pracownika powinno iść… nowoczesne biuro.

Nowe technologie zmieniają nasz styl życia. I tak, jak inne czynniki wpływają na sposób pracy. Korzystając z nich stajemy się bardziej mobilni, a tym samym niezależni. Pokolenie Y, które właśnie teraz staje się największą grupą pracowników, jak żadne inne do tej pory ceni sobie właśnie wolność. Badania pokazują, że w 2020 roku Millenialsi, będą stanowili 40 proc., a 5 lat później, aż 75 proc. ludzi aktywnych zawodowo. Lepiej działają w elastycznym środowisku, z możliwością pracy zdalnej, która jest ważna dla 89 proc. z nich. To, gdzie i jak działają, przekłada się na efektywność i motywację. Dlatego wiele przedsiębiorstw umożliwia pracę o indywidualnie wybranych godzinach. Dlaczego? Badania pokazują, że 10 proc. osób jest rannymi ptaszkami, a 20 proc. nocnymi markami. Więc funkcjonując w preferowanych porach dnia jesteśmy po prostu bardziej produktywni.

Online = mobile

Najnowsze badania dowodzą, że wśród podstawowych potrzeb ludzi coraz częściej jest właśnie… bycie online. Dostęp do WiFi i pełna bateria pojawiają się więc przy takich kategoriach jak poczucie bezpieczeństwa czy relacje międzyludzkie. Dzisiejsza wolność, to nieograniczony dostęp do informacji oraz stały kontakt ze światem, niezależnie od tego, gdzie jesteśmy czy co robimy. Faktycznie, 37 proc. osób sprawdza swój smartfon co 30 minut. A w pracy?

Przestrzeń biurowa oraz jej wyposażenie idzie z duchem czasu. Już dawno minęły dni, kiedy to pracownik dostosowywał się do stanowiska. Obecnie, począwszy od mebli, przez sprzęt elektroniczny, a skończywszy na rozmieszczeniu dedykowanych stref – wszystko dopasowane jest do potrzeb, nawyków i preferencji ludzi.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA