PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro Business Bridge Canada w Kieleckim Parku Technologicznym

  • Autor: PAP
  • 22 sie 2012 17:30

Biuro organizacji Business Bridge Canada, ułatwiającej kontakty między przedsiębiorcami, oraz przedstawicielstwo Polsko-Kanadyjskiej Izby Handlowej otwarto w środę w Kieleckim Parku Technologicznym.

REKLAMA

Prezes Business Bridge Canada Tom Sloniewski podkreślił, że najważniejszym działaniem podejmowanym przez reprezentowaną przez niego organizację będzie rekomendowanie polskim przedsiębiorcom godnych zaufania biznesmenów z Kanady, a przedstawicielom biznesu kanadyjskiego - godnych zaufania biznesów i usług z Polski.

Dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego Szymon Mazurkiewicz powiedział PAP, że otwarcie biura jest efektem wizyty kielczan w Toronto - w polskiej ambasadzie zaprezentowano ofertę parku. Według niego Business Bridge Canada przede wszystkim pomoże biznesom, które będą chciały wejść na rynki amerykański i kanadyjski.

"Upatruję ogromną szansę w porozumieniu dotyczącym wolnego przewozu towarów i usług pomiędzy terytorium Kanady i Unii Europejskiej. Jeśli dojdzie do podpisania tego porozumienia, bezwzględnie nasz kraj będzie mógł liczyć na wzrost obrotów pomiędzy tymi regionami świata" - powiedział Mazurkiewicz.

W uroczystości uczestniczyli przedsiębiorcy z różnych regionów Polski oraz przedstawiciele Polonii z Kanady i USA. Według Władysława Lizonia, który jest pierwszym pochodzącym z Polski członkiem kanadyjskiego parlamentu, Polska wreszcie zaczęła zauważać Kanadę. "Myślę, że wzajemna wymiana, stosunki handlowe będą się dobrze rozwijać dla korzyści obu stron" - powiedział.

Ewa Swędrowska z Ministerstwa Gospodarki poinformowała, że w przyszłym roku resort będzie realizował program promocji polskiej gospodarki w Kanadzie. Polscy przedsiębiorcy będą mogli uczestniczyć w targach i misjach wyjazdowych do Kanady, na co będą mogli uzyskać dofinansowanie do 75 proc. kosztów. Program przewiduje także przyjazd misji gospodarczych z Kanady do Polski oraz promocję naszej gospodarki w tamtejszych mediach.

Business Bridge Canada jest spółką akcyjną, która zajmuje się doradztwem kanadyjskim i europejskim biznesmenom zainteresowanym współpracą. Biuro kanadyjskiej organizacji jest 60. podmiotem gospodarczym, który zaczyna funkcjonować w Kieleckim Parku Technologicznym.

Park jest inkubatorem przedsiębiorczości współpracującym głównie z młodym biznesem wywodzącym się ze środowiska akademickiego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA