PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro dla BPO

  • Autor: Propertynews.pl
  • 06 paź 2014 14:20

Biuro dla BPO

Rosnący popyt na powierzchnie ze strony firm z sektora BPO zachęca deweloperów do wcześniejszego przygotowania projektu odpowiadającego ich potrzebom. Jak tłumaczy w rozmowie z Propertynews.pl Tomasz Skrzypek, dyrektor ds. powierzchni biurowych w Dziale Nieruchomości Komercyjnych firmy Emmerson, by przyciągnąć najemcę, kluczowy jest odpowiedni układ powierzchni.

REKLAMA

Nowoczesne technologie, ekologiczne rozwiązania i przygotowanie sieci teleinformatycznych to nie wszystko. Bez względu na zakres usług, najemcy BPO potrzebują przede wszystkim dobrze zaprojektowanej powierzchni biurowej.

- Chodzi przede wszystkim o funkcjonalny układ powierzchni dopasowany do potrzeb tego typu najemców oraz wielkość piętra. Należy pamiętać, że najemcy z sektora BPO/SSC wynajmują zazwyczaj powierzchnie liczone w tysiącach metrów kwadratowych, więc wielkość piętra ma podstawowe znaczenie. Wskazane jest aby najemca „ zmieścił się" na jak najmniejszej liczbie pięter, chociaż i tu są wyjątki - tłumaczy Tomasz Skrzypek.

Niektóre firmy decydują się bowiem na rozmieszczenie biur na kilku piętrach. Zdaniem dyrektora w Emmerson nie jest to jednak najbardziej optymalne rozwiązanie. - Duże powierzchnie na jednym piętrze są jak najbardziej wskazane dla najemców z sektora BPO/SSC - tłumaczy.

Tego typu inwestycja umożliwia także wykorzystanie całego budynku na potrzeby jednej firmy. - Procesy komercjalizacji krakowskich biznes parków również nastawione są na pozyskanie niewielkiej liczby wielkich najemców. Nierzadko całe budynki wynajmowane są przez jedną firmę - dodaje.

Kwestia przyciągnięcia najemców z branży BPO/SSC ma szczególne znaczenie właśnie dla krakowskiego rynku biurowego.

- Potencjał Krakowa jako destynacji dla najemców z sektora BPO/SSC jest bardzo duży. Kraków znalazł się na 9 miejscu raportu 2014 Tholons Top 100 Outsourcing Destinations przy czym osiem pierwszych miejsc zajmują miasta z Indii i Filipin. To pokazuje siłę Krakowa - lidera wśród miast europejskich, rejonu CEE oraz samej Polski (w pierwszej setce wyżej wspomnianego raportu z polskich miast znajdują się jeszcze tylko Warszawa i Wrocław ale na dalszych pozycjach). Działa tu trochę efekt głównej handlowej ulicy - sprawdzonej lokalizacji gdzie „wszyscy" najemcy za danej branży chcą czy wręcz muszą być. Podobnie jest z Krakowem - wybierając tę lokalizację firmy z sektora BPO/SSC mają sprawę ułatwioną inni już dawno przetarli za nich szlaki - komentuje Tomasz Skrzypek.

- Najemcy dostają gotowy, sprawdzony przez innych produkt zawierający wykwalifikowaną młodą kadrę wykształconą na jednej z 23 krakowskich wyższych uczelni, znającą języki obce, w tym te bardziej egzotyczne (szacuje się, że w krakowskich centrach BPO i usług wspólnych pracownicy posługują się około 40 językami), doskonałą lokalizację, drugi największy port lotniczy w Polsce, gwarantujący doskonałe połączenia z całą Europą - dodaje Skrzypek.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Poland Partner serwisu - Workplace

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA