PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro jak żywe laboratorium. Specjaliści od projektowania w nowej siedzibie

  • Autor: Propertynews.pl
  • 09 maj 2016 12:32

Biuro jak żywe laboratorium. Specjaliści od projektowania w nowej siedzibie Fot. BuroHappold

Międzynarodowe biuro projektowe BuroHappold Engineering przeniosło się do nowej, zdrowej przestrzeni biurowej w Spektrum Tower w Warszawie.

REKLAMA

Firma zaprojektowała wydajne biuro, gdzie priorytetem jest zdrowie i dobre samopoczucie pracowników. Wykreowana przestrzeń stała się "żywym laboratorium" reprezentującym najnowsze rozwiązania stosowane w projektowaniu biur.

BuroHappold dostarcza rozwiązania zorientowane na końcowego użytkownika. Nowa siedziba firmy zaprojektowana została tak, aby stanowić showroom najnowocześniejszych rozwiązań i technologii pozytywnie wpływających na zdrowie i produktywność w przestrzeni biurowej na otwartym planie, jednocześnie minimalizując zużycie energii.

Projektując swoje biuro, firma BuroHappold od początku współpracowała z partnerami: Philips Lighting, Ecophon, Halton i Carrier aby zmaksymalizować wydajność oświetlenia, akustyki i systemów HVAC. Dodatkowo, w przygotowaniu nowego, zdrowego biura firmę wspierali: AktivTek, Florabo2, Green Water Solutions, Hansgrohe, Koło, Geberit oraz IMI Hydronic Engineering.

Współpraca pozwoliła na wypracowanie najwyższej jakości rozwiązań w ośmiu obszarach: hałas i akustyka, oświetlenie i światło słoneczne, jakość powietrza, komfort termiczny, wygląd i odczucia, wydajność wody i energii, dostęp do udogodnień, budynek modernizowany i ponowne użycie materiałów. Aby potwierdzić pozytywny wpływ biura na zdrowie i samopoczucie jego użytkowników, firma BuroHappold zarejestrowała swoje biuro do certyfikacji WELL Building Standard®.

Dla komfortu świetlnego pracowników zastosowano oświetlenie typu LED o regulowanym płynnie natężeniu. Poziom oświetlenia został zaprogramowany indywidualnie dla każdego stanowiska pracy. Świeże powietrze kierowane jest tam, gdzie zapotrzebowanie na nie jest najwyższe, np. ze względu na liczbę przebywających ludzi w danej strefie. Jest to możliwie dzięki wykorzystaniu detektorów stężenia CO2 i nawiewom o zmiennym wydatku. Optymalną temperaturę zapewnia system klimatyzacji reagujący na lokalne zmiany (np. ze względu na nasłonecznienie) jak i uwzględniający odmienne preferencje użytkowników. Lokalizacja biura w centrum biznesowym Warszawy oferuje wygodne połączenia komunikacją publiczną, w tym metrem oraz siecią rowerów miejskich. Uniwersalna estetyka oparta o sprawdzone kombinacje naturalnych kolorów i materiałów oraz świadoma aranżacja światła dziennego i sztucznego sprawia, że wnętrze jest przyjemne dla oczu. Oszczędności w zużyciu energii i wody sprzyja zaawansowany system monitoringu z możliwością wizualizacji wpływu obiektu na środowisko.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA