PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro nowej instytucji rządowej w Łodzi? Jest taki pomysł

  • Autor: PAP
  • 28 lip 2015 20:13

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych zaproponowała we wtorek, by Rzecznik Finansowy miał siedzibę w Łodzi. Komisja zgłosiła w tej sprawie poprawkę do ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i o Rzeczniku Finansowym.

REKLAMA

Poprawkę zgłosił senator Janusz Sepioł (PO). Argumentował, że Łódź to duże miasto, które boryka się z poważnymi kłopotami i odpływem mieszkańców. Mówił o potrzebie decentralizacji kraju i rewitalizacji miast, wskazując jednocześnie na dogodne położenie komunikacyjne Łodzi.

Senatorów nie przekonały argumenty przedstawicieli biura Rzecznika Ubezpieczonych (jego następcą ma być Rzecznik Finansowy), że zmiana może znacznie utrudnić pracę nowej instytucji i może generować znaczne koszty. Tłumaczono, że większość instytucji, z którymi rzecznik będzie musiał współpracować, znajduje się w stolicy.

Przewodniczący komisji Kazimierz Kleina zaznaczył, że nie wykluczone, iż w Warszawie mógłby znaleźć się oddział Rzecznika Finansowego, który zajmowałby się sprawami ubezpieczeniowymi. Poinformował też, że zainteresowanie przyjęciem instytucji Rzecznika Finansowego wyraziły ponadto Bydgoszcz, Piła i Słupsk. Komisja nie poparła jednak wniosku Witolda Sitarza (PO), by siedzibę Rzecznika Finansowego umiejscowić w Bydgoszczy.

Obecna na posiedzeniu wiceminister finansów Izabela Leszczyna przestrzegała, by nie utrudniać funkcjonowania nowej instytucji na jej starcie. Zaznaczyła, że ma ona na celu zwiększenie ochrony konsumentów - klientów firm z rynku finansowego.

Ustawę, która reguluje postępowanie reklamacyjne w instytucjach finansowych i wprowadza instytucję Rzecznika Finansowego, Sejm uchwalił w ub. tygodniu. Nowym Rzecznikiem Finansowym zostanie na cztery lata Aleksandra Wiktorow, dotychczasowy Rzecznik Ubezpieczonych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA