PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro stanie się inkubatorem innowacji

  • Autor: propertynews.pl
  • 06 gru 2016 10:00

Biuro stanie się inkubatorem innowacji

Budynki biurowe nie tylko są miejscem pracy wielu ludzi, ale również zmieniają przestrzeń miasta. Zwracali na to uwagę uczestnicy sesji „Biura. Sam budynek to za mało. Najemcy chcą więcej” podczas Property Forum Wrocław 2016.

REKLAMA

Katarzyna Kubicka, senior leasing manager w Echo Investment, uważa, że deweloperzy już od dawna wiedzą, że budynek biurowy to nie tylko skorupa i wnętrze dla najemcy. Równie ważne jest to, co dzieje się wokół niego.

– We Wrocławiu wybudowaliśmy trzy budynki biurowe i realizujemy kolejne dwa. Są to gmachy wolnostojące, więc obszar wokół nich, który mogliśmy zagospodarować, był minimalny, ale już widać, że zmieniły one jakość dzielnicy, w której się mieszczą. Przykładem jest ul. Swobodna we Wrocławiu, gdzie kilka lat temu postawiliśmy Aquarius Business House. Mieszkańcy Wrocławia widzą jak ta okolica się zmieniła, powstały Arkady, Globis. Dziś to miejsce wygląda zupełnie inaczej. Obok buduje się Sagitarius, który będzie oddany do użytkowania w 2018 roku. Powstanie się tam dzielnica biurowo-biznesowa z nowym dworcem PKS i centrum handlowym, które jest po przeciwnej stronie. Myślę, że wrocławianie będą uwielbiali to miejsce – przewiduje Katarzyna Kubicka.

Według niej kolejny budynek, który zmienił wygląd Wrocławia, to West Gate przy ulicy Lotniczej. Przedtem miejsce to było puste, a teraz przy samym wjeździe do miasta stoi duży reprezentacyjny budynek biurowy. Wkrótce powstanie kolejny, ścieżki rowerowe, chodniki i parking - to zmieni tę okolicę.

Rośnie świadomość władz i najemców

Dla deweloperów ważna jest również współpraca z władzami miasta. Katarzyna Kubicka podkreśla, że Wrocław to świetne miejsce na nowe inwestycje biurowe.

– Bardzo dobrze się nam współpracuje z władzami miasta, bo one wiedzą, czego chcą. My też patrzymy na to, co miasto by chciało mieć. Nie chodzi tylko o to, że zbudujemy ileś tam metrów powierzchni biurowej, wynajmiemy ją i zarobimy, ale także o to, jak to się będzie prezentować – zapewnia Katarzyna Kubicka. Przekonuje, że każdy musi dbać o jakość, o swoją markę, bo to działa na korzyść inwestora.

Zwraca na to uwagę także Marta Badura, konsultant ds. badań i rozwoju przestrzeni pracy w Grupie Nowy Styl, która biurowcami zajmuje się od ponad 16 lat.

– Dużo się zmieniło. Na początku najemcy nie do końca wiedzieli, czego chcą. Dzisiaj jest naprawdę rewelacyjnie, tzn. najemcy przychodzą do nas z gotowym pomysłem. Rośnie świadomość tego, co się dzieje na rynku biurowym, jest coraz więcej różnych publikacji, konferencji takich jak ta, na której można się dowiedzieć nie tylko o tym, w jaki sposób deweloper realizuje powierzchnie, ale też, jak należy je wyposażyć – mówi Marta Badura.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - BNP Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA