PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biuro to już nie tylko metry kwadratowe

  • Autor: propertydesign.pl
  • 18 sie 2014 14:41

Dzisiejsze przestrzenie biurowe coraz mniej przypominają te, do których byliśmy przyzwyczajeni. - Zauważa się potrzebę tworzenia funkcji, które jeszcze 10 lat temu wydawały się zbędne, a dzisiaj stają się nieodłącznym elementem nowoczesnego biura - mówi Piotr Stanowicz, menedżer wydziału ds. zarządzania nieruchomości w ING Banku Śląskim.

REKLAMA

Jak się zmieniła przestrzeń biurowa przez ostatnią dekadę w Polsce? Piotr Stanowicz twierdzi, że dziś przy projektowaniu powierzchni biurowej pod uwagę bierze się wykorzystanie nowoczesnych technologii i postęp w komunikacji. Praca biurowa nie kojarzy się już bowiem tylko z tradycyjną powierzchnią biurową.

- Możliwość prowadzenia wideo-konferencji z komputera przenośnego czy nawet smartfonu, komunikacja elektroniczna, ograniczenie wykorzystania papieru i dostęp do baz danych z każdego miejsca powodują, że pracownik przestaje być związany ze swoim biurkiem - zaznacza.

Piotr Stanowicz nadmienia, że technologia zmienia się znacznie szybciej niż budynki, a mobilność staje się normą. - To co dzisiaj określamy pracą biurową coraz częściej wykracza poza granice przestrzeni biurowej - zwraca uwagę.

Ekspert podkreśla również, że dziś nie myśli się wyłącznie o metrach kwadratowych w kontekście obowiązku spełnienia wymaganych przepisów i norm. Projektuje się biuro pod względem elastycznego wykorzystania przestrzeni i możliwości skupienia w niej wielu dodatkowych funkcji. - To powoduje, że łączne zapotrzebowanie na powierzchnie może być mniejsze nawet o 20 proc. w odniesieniu do tradycyjnego modelu - zwraca uwagę Stanowicz. Dlatego też w specyfikacji nowego budynku znajdziemy jedynie takie parametry jak wydajność wentylacji przy założeniu np. 1 osoby na 8 mkw., pozostawiając już kwestię aranżacji powierzchni w gestii przyszłego użytkownika.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - CRESA Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta partner portalu propertynews.pl Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Solutions

PRIME PROPERTY PRIZE 2017

Do końca głosowania zostało


REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA