PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl
partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowa fala w Warszawie. Zobacz największe projekty

  • Autor: Propertynews.pl
  • 07 lut 2017 10:38

Biurowa fala w Warszawie. Zobacz największe projekty Wybrane największe projekty biurowe

Obecnie w Warszawie powstaje 60 nowych biurowców o łącznej powierzchni prawie 860 tys. mkw. Wśród nich są zarówno butikowe projekty, jak i potężne biurowe kompleksy. Prezentujemy zestawienie 10 największych inwestycji.

REKLAMA

10. Proximo

Budynek biurowy Proximo został oficjalnie otwarty w czerwcu 2016 r. Obecnie trwają prace budowlane związane z drugim etapem kompleksu, który zaoferuje dodatkowe 20,6 tys. mkw. powierzchni. Zakończenie budowy zaplanowano na 2018 rok. Inwestycja powstaje przy Rondzie Daszyńskiego na Woli.

9. Bobrowiecka 8

Bobrowiecka 8, projekt Spectra Development, staje się nowym miejscem biznesowym na mapie Warszawy. Budynek Bobrowiecka 8 położony jest tuż przy wjeździe na Trasę Mostu Siekierkowskiego pomiędzy dwoma arteriami komunikacyjnymi miasta - Traktem Królewskim i Wisłostradą. Łączna powierzchnia inwestycji to 21 tys. mkw.

8. Generation Park X

I etap kompleksu Generation Park, czyli budynek X, zostanie zakończony w IV kwartale 2017 roku. Składać się będzie z 11 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemnych, i dostarczy ponad 21 tys. mkw. powierzchni najmu. Działka, na której powstanie Generation Park, znajduje się w kwartale ulic Prostej, Towarowej, Łuckiej i Wroniej i ma łączną powierzchnię 13 tys. mkw. Należąca do Skanska spółka GHN kupiła ją od firmy Ruch w 2012 roku. Będzie to kompleks biurowy złożony z trzech budynków - najwyższy z nich sięgnie 140 m (180 m z iglicą), czyli 34 pięter. W sumie kompleks zaoferuje około 80 tys. mkw. powierzchni biurowej. Będzie tu mogło pracować nawet 10 tys. osób. W garażu podziemnym znajdzie się miejsce dla 600 aut, parking dla rowerów oraz przebieralnie z prysznicami.

7. Rewitaliacja Elektrowni Powiśle

Rewitaliacja Elektrowni Powiśle (dawniej Copernicus) powstanie na warszawskim Powiślu między ulicami Dobrą, Leszczyńską, Wybrzeżem Kościuszkowskim i Zajęczą. W zrewitalizowanych budynkach historycznych XX-wiecznej Elektrowni Warszawskiej i w pięciu nowych obiektach zostanie oddanych do użytku ponad 41 tys. mkw. powierzchni, w tym: 26 295 mkw.

6. D48

Biurowiec D48 to budynek biurowy klasy A usytuowany na narożniku dzielnicy biurowej na warszawskim Mokotowie, przy skrzyżowaniu ulic Domaniewskiej i Postępu. D48 zaoferuje ponad 26. tys. mkw. powierzchni biurowej na 11 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Domaniewskiej i 8 kondygnacjach biurowych od strony ulicy Postępu. Budynek zaoferuje łącznie 480 miejsc parkingowych na dwukondygnacyjnym parkingu podziemnym i parkingu naziemnym przeznaczonym dla gości.

  • 1
  • 2
  • paweł 2017-02-07 21:42:56
    W projektowaniu Varso Tower znaczny udział miał polak , warszawiak Krzysztof Górnicki, które od kilku lat pracuje w londyńskim biurze Foster + Partners.

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - TDJ Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Vastint

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA