PARTNERZY PORTALU

partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl partner portalu propertynews.pl

REKLAMA

Biurowa ofensywa

  • Autor: Propertynews.pl
  • 02 maj 2016 08:04

Biurowa ofensywa

Kolejna inwestycja biurowa wyrasta na krakowskich Bronowicach. W trakcie realizacji jest drugi etap budowy Bronowice Business Center.

REKLAMA

Większość, bo aż 84 proc. oferowanych w Krakowie biurowców znajduje się poza centrum miasta. Jest to związane z historyczną zabudową oraz niewielką ilością dostępnych terenów. Pod inwestycje biurowe wybierane są najczęściej działki położone przy głównych arteriach komunikacyjnych, co umożliwia dogodny dojazd zarówno samochodem, komunikacją miejską, jak i rowerem. Za nową dzielnicę biznesową można uznać Bronowice, które dzięki coraz lepszej komunikacji stają się ważnym obszarem na krakowskim rynku nieruchomości.

Istotną zmianą w przestrzeni Krakowa, zwiększającą potencjał biznesowy północno-zachodniej części miasta, jest przeprowadzona w 2011 roku przebudowa Ronda Ofiar Katynia. Zmodernizowane skrzyżowanie stało się „bramą wjazdową” od strony autostrady A4 i drogi krajowej nr 94. Obecnie przepustowość węzła wynosi 18 tysięcy pojazdów na godzinę – to znacznie więcej niż obecny i prognozowany na najbliższe lata ruch samochodowy w tym miejscu.

Co więcej, według raportu przeprowadzonego przez serwis drogowy Targeo.pl oraz firmę Deloitte przed zakończeniem remontu statystyczny krakowski kierowca dojeżdżając do pracy 10 km tracił w korkach 6 godzin i 37 minut miesięcznie. Sytuacja zmieniła się odkąd funkcjonuje trzypoziomowe rondo – wpłynęło ono znacząco na komfort kierowców i rozładowanie natężenia ruchu w całym mieście.

Modernizacja skrzyżowania dała zdecydowany impuls do działania dla inwestorów. Przed zrealizowaniem inwestycji w pobliżu ronda powstał tylko jeden nowoczesny obiekt biurowy - otwarty w 2001 roku Euromarket Office Center. Natomiast już w 2012 roku okolica wzbogaciła się o pierwszy etap Bronowice Business Center, który został zrealizowany przez krakowską spółkę MIX Biura. - Budynek BBC11, położony przy ulicy Jasnogórskiej 11, został skomercjalizowany w bardzo szybkim tempie - opowiada Adam Pietrzyk, prezes zarządu MIX Biura.

- Nasi najemcy doceniają korzystne położenie komunikacyjne, które bezpośrednio przekłada się na komfort pracowników. Dlatego też zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie kolejnego etapu inwestycji, jakim jest obiekt BBC9. Za jego komercjalizację odpowiadają doradcy firmy Commerson. W lipcu tego roku planujemy wystąpić o pozwolenie na użytkowanie. Natomiast do końca 2018 roku chcemy ukończyć cały kompleks biurowy, którego domknięciem będzie budynek BBC13 - dodaje.

  • 1
  • 2

PARTNERZY SERWISU Partner serwisu - Echo Investment S.A. Partner serwisu - Interbiuro Partner serwisu - Nowy Styl Partner serwisu - Penta Partner serwisu - Skanska Property Poland Sp. z.o.o. Partner serwisu - Vastint Partner serwisu - Workplace Partner serwisu - Zinel

REKLAMA

Newsletter


Najważniejsze informacje portalu propertynews.pl prosto na Twój e-mail

Propertynews.pl: dołącz do nas na Google+

RSS - wiadomości na czytnikach i w aplikacjach mobilnych

REKLAMA
REKLAMA